موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک

a/36102 :کد

0

مردم به سیستم بانکی بی اعتمادند

  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۵۶
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -مردم به سیستم بانکی بی اعتمادند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: باید برای اطمینان خاطر مردم تلاش کنیم تا وقتی آنها پول های خود را به بانک ها می آورند نگرانی در خصوص از بین رفتن پول هایشان نداشته باشند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: باید برای اطمینان خاطر مردم تلاش کنیم تا وقتی آنها پول های خود را به بانک ها می آورند نگرانی در خصوص از بین رفتن پول هایشان نداشته باشند.

به گزارش تحلیل ایران، رجب رحمانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهارداشت : با آزاد سازی سپرده های قانونی و در اختیار گذاشتن این منابع برای تولیدکنندگان و کارآفرینان درجهت اشتغال زایی می توان در رونق اقتصادی نقش داشت.

رحمانی افزود: اگر پول و اعتبار و ارز راکد نباشد و در بازار بطور دایم دست به دست شود  بهره برداری بیشتری از آن در اقتصاد صورت می گیرد در غیر این صورت مشکلات و گرفتاری های زیادی گریبان اقتصاد کشور را می گیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در رابطه با عملکرد دولت یازدهم درخصوص ساماندهی مؤسسات غیرمجاز تأکید کرد: بانک مرکزی اقدامات اولیه ای را در این خصوص انجام داده که با توجه به مسائل و مشکلات پیش آمده برای برخی از مؤسسات مالی و اعتباری باید نظارت بیشتری را داشته باشد.

وی در ادامه بیان کرد: باید برای اطمینان خاطر مردم تلاش کنیم تا وقتی آنها پول های خود را به بانک ها می آورند نگرانی در خصوص از بین رفتن پول های خود نداشته باشند.

رحمانی تصریح کرد: بانک مرکزی باید قبل از تأسیس بانک ها و مؤسسات تضمین های لازم را از هیئت مدیره آنها بگیرد و نظارت لازم را برآنها داشته باشد تا مؤسسات و بانک ها در ارائه خدمات به مردم به خوبی ادای تکلیف کنند.

وی در پایان تأکید کرد: با نظارت صحیح و به موقع بانک مرکزی می توانیم جلوی بسیاری از مشکلات نظام بانکی را بگیریم تا با توجه به نمونه هایی که در گذشته متأسفانه شاهد آنها در این زمینه بوده ایم دیگر ضرر و زیانی متوجه مردم نباشد و بتوانیم به بهترین نحو به مردم ارائه خدمت کنیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :