موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی طلا و ارز

a/36133 :کد

0

بعد از برجام چه بر سر قیمت طلا و ارز می آید؟

  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ — ۰۸:۲۴
تعداد بازدید : ۲۹۱   
 تحلیل ایران -بعد از برجام چه بر سر قیمت طلا و ارز می آید؟

یک کارشناس اقتصاد بین الملل درخصوص وضعیت قیمت طلا و ارز بعد از برجام گفت: بعد از برجام قیمت طلا و ارز براساس قیمت جهانی تابع معاملات جهانی است.

 

 

 

یک کارشناس اقتصاد بین الملل درخصوص وضعیت قیمت طلا و ارز بعد از برجام گفت: بعد از برجام قیمت طلا و ارز براساس قیمت جهانی تابع معاملات جهانی است.
 

به گزارش تحلیل ایران، غلامحسین طاهری گفت: بعد از برجام ممکن است به دلیل شوکه موقتی، نوسانی در قیمت طلا و ارز بوجود می آید که این نوسان، تابعی از اقتصاد بین الملل است.


وی درخصوص اینکه حضور دلالان درکشور ما بیش از کشورهای دیگر است اظهار کرد: یک برنامه ریزی صحیح و باثبات می تواند در اقتصاد کشور ما تاثیر گذار باشد.


این کارشناس اقتصاد بین الملل در ادامه با بیان اینکه بعد از برجام، طلا و ارز را به چه کشورهایی می توانیم صادر کنیم عنوان کرد: تولیدات طلا و ارز درکشورمان به آن اندازه نیست که بتوان تولید کرد اما کشوری همچون هندوستان، که نفت خیز است پیشرفت خوبی در زمینه صادارت این صنعت دارد.


طاهری در ادامه از تفاوت دستگاه های طلا در داخل کشور با کشورهای دیگر گفت و یادآورشد: طلاسازان کشورمان تجربه چندین هزارساله دارند اما حمایتی از این دستگاه ها نشده و باتوجه به اینکه رقابت دراین صنعت، نسبت به کشورهای دیگر وجود دارد.


منبع: باشگاه خبرنگاران

 

 

 

                               

طلا     ارز     دلالان     برجام     طلا و ارز    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :