موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/36178 :کد

0

اقدامات پاکستان برای افزایش تجارت با ایران به ۵ میلیارد دلار

  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ — ۱۱:۰۵
تعداد بازدید : ۲۵۲   
 تحلیل ایران -اقدامات پاکستان برای افزایش تجارت با ایران به ۵ میلیارد دلار

وزیر بازرگانی پاکستان اعلام کرد این کشور به دنبال بالا بردن روابط تجاری و اقتصادی با همسایه‌اش ایران است.

وزیر بازرگانی پاکستان اعلام کرد این کشور به دنبال بالا بردن روابط تجاری و اقتصادی با همسایه‌اش ایران است.

 

به گزارش تحلیل ایران، خرم دستگیر در اظهاراتی در سنای این کشور گفت: روابط دو جانبه پس از سفر نواز شریف، نخست وزیر کشور به ایران در ماه مه سال 2014، شاهد پیشرفت بوده است.

 

دستگیر اظهار کرد: دو کشور متعهد شده‌اند روابط تجاری دو جانبه را به 5 میلیارد دلار افزایش دهند و در ادامه افزود: دولت روی پروژه‌های مهم متعددی از جمله خط لوله گازی و واردات برق با ایران همکاری دارد.‌

 

وی به سنا گفت: دولت سرگرم نهایی کردن قرارداد برای ساخت فاز اول پروژه خط لوله گاز از گوادار به نواب شاه است و در فاز دوم، 80 کیلومتر باقی مانده از این خط لوله پس از برداشته شدن تحریمها علیه ایران ساخته خواهد شد.

 

وزیر بازرگانی پاکستان همچنین اظهار کرد که این کشور ماه جاری واردات برق از ایران را از 74 مگاوات کنونی به 100 مگاوات افزایش خواهد داد.

 

بر اساس گزارش دیلی تایمز پاکستان، خرم دستگیر گفت: با برداشته شدن تحریمهای بین‌المللی علیه ایران، روابط اقتصادی این کشور با سایر کشورها از نو بازبینی شده است.

 

وی خاطرنشان کرد که پاکستان یادداشت تفاهم در بخش‌های مختلف شامل بازرگانی، انرژی، فرهنگ و ارتباط بازرگانان دو طرف و گشودن نقاط مرزی جدید به منظور تسهیل صادرات کالاهای کشاورزی، گردشگری و روابط اقتصادی امضا کرده است.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :