موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/36185 :کد

0

شرط وزارت نیرو برای گران نشدن برق در سال ۹۵

  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ — ۱۱:۲۳
تعداد بازدید : ۲۸۹   
 تحلیل ایران -شرط وزارت نیرو برای گران نشدن برق در سال ۹۵

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از کسری منابع جاری صنعت برق به میزان ۸ هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان خبر داد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از کسری منابع جاری صنعت برق به میزان ۸ هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران ، هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در نشست مشترک معاون اول رئیس جمهور با مدیران ارشد وزارت نیرو اظهار داشت: ما سالانه حدود 230 میلیارد کیلووات ساعت برق می‌فروشیم که اکنون قیمت تمام‌شده هر کیلووات ساعت برق 100 تومان است اما هر کیلووات برق 60 تومان به فروش می‌رسد که از این 60 تومان در نهایت 13 تومان درآمد وزارت نیرو است.

وی افزود: ما فقط کسری جاری مان 8 هزار و 510 میلیارد تومان است و حدود 4 هزار و 750 میلیارد تومان کسری سرمایه‌ای داریم.

معاون وزیر نیرو تصریح کرد: اگر بخواهیم تعرفه‌های برق را برای سال آینده ثابت نگه داریم باید این 8 هزار و 510 میلیارد تومان در بودجه در ردیفی جداگانه به وزارت نیرو پرداخت شود.

فلاحتیان خاطرنشان کرد: در پایان سال 93 میزان بدهی ما 25 هزار میلیارد تومان بود که از اینرقم 16 هزار میلیارد تومان بدهی بانکی و 8 هزار و 100 میلیارد تومان بدهی به فروشندگان بخش خصوصی تولیدکننده برق بود و 630 میلیارد تومان به پیمانکاران صنعت برق بدهکاریم.

وی افزود: قرارداد ایجاد هشت هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی با تبدیل واحدهای گازی به سیکل ترکیبی بسته شده که آیین‌نامه اجرایی آن چند ماه طول کشید تا تعیین شود اما اکنون معلوم نیست چه کسی مسئول پرداخت منابع مالی ناشی از صرفه‌جویی سوخت به سرمایه گذاران به این بخش است. ‌

معاون وزیر نیرو خاطرنشان کرد: دولت در آیین نامه مربوطه مکلف شده تا این منابع مالی را پرداخت کند اما مشخص نیست کجای دولت تضمین‌کننده پرداخت این منابع مالی به سرمایه‌گذاران است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :