موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/36249 :کد

0

سربازان انگلیس به خاطراقدامات غیرقانونی درعراق محاکمه میشوند

  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ — ۱۸:۲۶
تعداد بازدید : ۳۵۹   
 تحلیل ایران -سربازان انگلیس به خاطراقدامات غیرقانونی درعراق محاکمه میشوند

رئیس یک واحد تحقیقاتی دولت انگلیس که مسئولیت تحقیق درباره شکنجه و کشتارهای غیر قانونی را بر عهده دارد، تاکید کرد: سربازان انگلیسی به خاطر جرم‌های مرتکب شده در عراق شامل قتل، احتمالا محاکمه خواهند شد.

رئیس یک واحد تحقیقاتی دولت انگلیس که مسئولیت تحقیق درباره شکنجه و کشتارهای غیر قانونی را بر عهده دارد، تاکید کرد: سربازان انگلیسی به خاطر جرم‌های مرتکب شده در عراق شامل قتل، احتمالا محاکمه خواهند شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، مارک وارویک بازپرس سابق پلیس انگلیس که ریاست تیم اتهامات تاریخی عراق موسوم به آیهت را بر عهده دارد، در مصاحبه با روزنامه ایندیپندنت تصریح کرد: من معتقدم که شواهد کافی برای توجیه اتهامات مجرمانه علیه سربازان انگلیسی در عراق وجود دارد.

 

وی در ادامه افزود: اتهامات جدی وجود دارد که ما در جریان تحقیقات آیهت به طور کلی درباره آنها تحقیق کرده ایم که شامل قتل می شود. من احساس می کنم که شواهد کافی به دست آمده تا محاکمه سربازان انگلیسی در عراق انجام شود.

 

آیهت که در سال 2010 میلادی توسط وزارت دفاع انگلیس تشکیل شد، برای انجام تحقیقات از ارتش مستقل است و پرونده های مربوط به بیش از 1500 قربانی بدرفتاری و کشتارهای غیر قانونی نظامیان انگلیسی در عراق را دریافت کرده است.

 

قرار است تحقیقات این واحد نهاد مستقل تا سال 2019 میلادی پایان یابد، یعنی ده سال پس از عقب نشینی نظامیان انگلیسی از خاک عراق. انگلیس در سال 2003 میلادی همراه با آمریکا خاک عراق را اشغال کرد.

 

فعالان حقوق بشر به شدت از روند کند تحقیقات صورت گرفته علیه بدرفتاری و اقدامات خشونت آمیز نظامیان انگلیسی در عراق انتقاد کرده اند.

 

وارویک در این باره گفت: من فکر می کنم که مردم باید پیچیدگی، حجم کار و زمینه های جغرافیایی کار را درک کنند و شما نمی توانید اهمیت این 3 عامل را دست کم بگیرید.

 

وی افزود: طی 12 تا 18 ماه آینده ما ارزیابی بهتری از وضعیت خواهیم داشت و من فکر می کنم که سال 2019 میلادی پیش بینی واقع بینانه ای برای تکمیل تحقیقات خواهد بود.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :