موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/36278 :کد

0

تهدید برجام از سوی جمهوری‌خواهان

  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ — ۲۲:۱۸
تعداد بازدید : ۳۰۱   
 تحلیل ایران -تهدید برجام از سوی جمهوری‌خواهان

معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور گفت: این مسیر که جمهوری خواهان در حال طی کردن آن هستند مسیر و گام خطرناکی است که هم برجام را تهدید می‌کند وهم اعتماد، امنیت و ثبات را درعرصه بین‌الملل.

معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور گفت: این مسیر که جمهوری خواهان در حال طی کردن آن هستند مسیر و گام خطرناکی است که هم برجام را تهدید می‌کند وهم اعتماد، امنیت و ثبات را درعرصه بین‌الملل.

 

به گزارش تحلیل ایران،حمید ابوطالبی در صفحه شخصی خود با اشاره به اقدامات اخیر دولت و کنگره آمریکا برخلاف برجام نوشت: در انتخابات ٢٠١٦ آمریکا دو رویکرد درحوزه سیاست خارجی در برابر هم قرار می‌گیرند، رویکرد جنگ افروزانه بوش؛ و رویکرد سیاست ورزانه اوباما.

 

سفیر اسبق کشورمان در ایتالیا با بیان اینکه جمهوری خواهان و دموکرات‌ها باید نشان دهند که حاصل رویکردهایشان، تقویت موقعیت جهانی و تامین امنیت ملی آمریکا است، یا تخریب و تضعیف آنها نوشت: در این مبارزه سیاسی، دموکرات ها با مهمترین دستاوردهای جاری خود به میدان افکار عمومی خواهند رفت و جمهوری خواهان نیز با میراث‌های خود.

 

ابوطالبی تاکید کرده است: برجام یکی از مهمترین دستاوردهای چالشی جاری سیاست ورزی دموکرات ها درآمریکاست؛ آنها با این دستاورد به مبارزات انتخاباتی ٢٠١٦خواهند رفت. درمقابل، جمهوری خواهان می کوشند تا اقداماتی را انجام داده و قوانینی تصویب نمایند که دریک سال باقیمانده دولت اوباما، نقض برجام خود بخود صورت پذیرد تا با پیروزی احتمالی شان دردولت آینده هم متهم به نقض برجام نشده باشند، هم برتعهدخودبه لغو آن عمل کرده باشند وهم دستاورد دموکراتها را ازبین برده باشند.

 

به نوشته ابوطالبی اگرچه برجام نقطه افتراق سیاست در آمریکا خواهد بود؛ اما جمهوری خواهان نزاع را درحوزه هایی چون تروریسم وموشک و...برای تاثیربرآن شکل می دهند.

 

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری در ادامه مطلب خود در توئیتر نوشته است: این مسیر که جمهوری خواهان در حال طی کردن آن هستند مسیر و گام خطرناکی است که هم برجام را تهدید می کند وهم اعتماد، امنیت وثبات را درعرصه بین‌الملل.

 

وی در پایان هشدار داده است: برجام،تفاهم جهانی یک ساله وتا پایان دوره اوباما نیست؛ بلکه-همانند تعهدات ایران-موضوعی بلندمدت است. دموکرات ها و دولت مستعجل آمریکا هشیار باشند.

 

منبع:میزان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :