موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/36327 :کد

0

۲۰۱۵؛ سال ترور در اروپا

  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ — ۰۵:۳۰
تعداد بازدید : ۴۹۹   
 تحلیل ایران -۲۰۱۵؛ سال ترور در اروپا

یک رسانه آلمانی در مطلبی با اشاره به حملات تروریستی زیادی که در سال ۲۰۱۵ در اروپا به وقوع پیوست این سال را سال ترور در اتحادیه اروپا نامید.

یک رسانه آلمانی در مطلبی با اشاره به حملات تروریستی زیادی که در سال ۲۰۱۵ در اروپا به وقوع پیوست این سال را سال ترور در اتحادیه اروپا نامید.


به گزارش تحلیل ایران، "دویچه وله" آلمان در مطلبی نوشت: 10 سال بعد از حملات تروریستی لندن، اروپا در سال 2015 یک سال ترور بد را تجربه کرد. صدها نفر از فرانسوی گرفته تا ترک و روس کشته شدند و یک جنگ علیه تروریسم داعش پیامد آن بود.


نویسنده در ادامه تصریح کرد که سال 2015 همانگونه که با حملات تروریستی آغاز شد با حملات تروریستی پاریس نیز خاتمه یافت.


در ماه ژانویه سال جاری میلادی مجله طنز " شارلی ابدو" و یک سوپر مارکت یهودی هدف حملات تروریستی قرار گرفت. 17 نفر در آن زمان کشته شدند. در ماه نوامبر نیز تروریست های داعش 130 نفر را در پاریس طی یک عملیات تروریستی کشتند که این واقعه فرانسه و تمام اروپا را شوکه کرد.


رئیس جمهور فرانسه در ژانویه سال 2015 میلادی از یک هیولای وحشتناک سخن گفت و در پایان این سال میلادی کشور خود را در جنگ علیه داعش که در عراق، سوریه و شمال آفریقا فعالیت می کنند می بیند.


"فرانسوا اولاند"، رئیس جمهور فرانسه در 14 نوامبر اعلام کرد که آنچه که در پاریس اتفاق افتاده است یک اقدام جنگی است. در این جنگ باید حالا تصمیم گیری های مناسبی داشته باشیم. یک اقدام جنگی توسط سازمان تروریستی داعش علیه فرانسه و علیه ارزش هایی که ما در تمام دنیا از آن دفاع می کنیم و علیه هر کشور آزادی رخ می دهد.


سیاستمداران اروپایی و همچنین رهبران گروی جی بیست که مدت کوتاهی بعد از حملات تروریستی پاریس در ترکیه گرد هم آمدند همبستگی و کمک  را وعده دادند. از آنجایی که همچنین ترکیه و روسیه نیز قربانی حملات تروریستی فاجعه بار داعش شدند در اواخر سال جدید میلادی یک ائتلاف به ندرت قابل تصور برای مقابله با داعش تشکیل شد.


"دویچه وله" در ادامه نوشت: با این حال جنگ سوریه به شدت ادامه دارد. البته اولین تلاش ها برای توافق در راستای یک راه حل سیاسی وجود دارد اما جدا از مبارزه با تروریسم داعش آمریکا، روسیه، عربستان سعودی، ایران، فرانسه و ترکیه در منطقه اهداف کاملا متفاوتی را دنبال می کنند.


نویسنده در ادامه شلیک یک جنگنده روسی در مرزهای روسیه توسط ترکیه را علت تشنج بیشتر اوضاع ارزیابی کرد.


این رسانه آلمانی در ادامه به اعلام همکاری متحدان اروپایی فرانسه از جمله آلمان در مبارزه با داعش با این کشوراشاره کرده و در بخش دیگری از این مطلب نوشت: همچنین آلمان که سازمان های امنیتی آن مدتهاست در این باره هشدار می دهند در تیررس تروریسم داعش قرار دارد که این مسئله در اواخر سال گذشته میلادی قدرتمندانه تر از قبل خود را نشان داد.


دویچه وله در بخش دیگری از این مطلب به شمار زیاد حملات تروریستی در اروپا در سال 2015 میلادی اشاره کرده و نوشت: در کنار حملات تروریستی پاریس در فرانسه چندین حمله تروریستی کوچک دیگر هم رخ داد.


در ماه آوریل یک زن به وسیله گلوله یک تروریسم که می خواست یک کلیسای مسیحی را غارت کند کشته شد. در ماه ژوئن ظاهرا یک کارخانه گاز در لیون فرانسه هدف حمله تروریستی ناکامی قرار گرفت. در 18 نوامبر نیز یک یهودی در خیابان با یک چاقو هدف حمله قرار گرفت.


در دانمارک نیز در فوریه در حمله به یک مرکز فرهنگی و یک کنیسه دو نفر کشته شدند.

همچنین در برلین و لندن نیز حملات تروریستی انجام شد. همچنین ترکیه و روسیه نیز در سال 2015 آسیب جدی از اقدامات تروریستی دیدند. در حملات تروریستی در آنکارا و سوروچ ترکیه و سقوط یک هواپیمای مسافربری روسی در صحرای سینا که توسط داعش انجام شد صدها نفر کشته شدند.


نویسنده در ادامه به نشست های ویژه زیادی که در مبارزه با ترور در اروپا شکل گرفت اشاره کرده و نوشت: وزارت کشور آلمان خواستار حمایت بهتر از مرزهای خارجی اروپایی شد.


اتحادیه اروپا می خواهد همچنین در آینده داده های پروازی را ذخیره کرده و مورد ارزیابی قرار دهد. یک حمایت مرزی مشترک نیز مد نظر قرار دارد.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :