موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/36353 :کد

0

ترامپ: باید تحریم‌ها علیه ایران را دو تا سه برابر می‌کردیم

  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ — ۰۸:۱۲
تعداد بازدید : ۴۸۶   
 تحلیل ایران -ترامپ: باید تحریم‌ها علیه ایران را دو تا سه برابر می‌کردیم

نامزد جمهوری‌خواه آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور گفته دولت کشورش باید تحریم‌ها علیه ایران را دو تا سه برابر می‌کرد.

نامزد جمهوری‌خواه آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور گفته دولت کشورش باید تحریم‌ها علیه ایران را دو تا سه برابر می‌کرد.


 

به گزارش تحلیل ایران، «دونالد ترامپ»، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری‌خواه آمریکا، بامداد یکشنبه از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 انتقاد کرد.


به گزارش «هیل»، این نامزد جنجالی در اظهاراتی که شنبه شب به وقت آمریکا در شهر «بیلاکسی» ایالت «می‌سی‌سی‌پی» مطرح کرد ادعا کرد توافق هسته‌ای با ایران آنقدر «بد» است که نزدیک است فکر کند که عملکرد ضعیف دولت «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور آمریکا از روی تعمد بوده است.


«ترامپ» که به بیان اظهاراتی خارج از چارچوب‌های شناخته‌شده در عالم سیاست معروف است گفت: «گاهی مثل این است که آدم فکر می‌کند اتفاقات دیگری هم جریان دارند.»


او درباره دولتمردان آمریکایی شرکت‌کننده در مذاکرات هسته‌ای با ایران گفت: «فکر نمی‌کنم آنها صلاحیت داشته باشند.»


نامزد جمهوری‌خواه آمریکا با این ادعا که مقامات ایران به خاطر این توافق جشن گرفته‌اند گفت: «چه کسی چنین توافقی می‌کرد؟»


او گفت که مذاکره‌کنندگان آمریکایی باید فرایند رایزنی با ایران را با تأکید برای برگرداندن «زندانیان آمریکایی» آغاز می‌کردند.


ایران، به گفته ترامپ، ابتدا از بازگرداندن این زندانی‌ها اجتناب می‌کرد اما «وقتی تحریم‌ها را دو و سه برابر می‌کردید رویه‌اش را عوض می‌کرد.»

 

منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :