موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/36380 :کد

0

یک هکتار از اراضی جنگلی پارک ملی گلستان در آتش سوخت

  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ — ۱۰:۴۸
تعداد بازدید : ۷۴۳   
 تحلیل ایران -یک هکتار از اراضی جنگلی پارک ملی گلستان در آتش سوخت

‌مسئول روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: یک هکتار از اراضی جنگلی در منطقه "قوش چشمه" پارک ملی گلستان در آتش سوخت.

‌مسئول روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: یک هکتار از اراضی جنگلی در منطقه "قوش چشمه" پارک ملی گلستان در آتش سوخت.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا، احمد دباغیان ‌اظهار کرد: بر اثر این آتش سوزی علفزارها و درختچه‌های حاشیه پارک ملی گلستان در منطقه قوش چشمه در نزدیکی "تنگراه" خسارت دید.

 

وی اظهار کرد: این آتش سوزی‌ها در دو نقطه "یارم پله قوش چشمه" و بالای "آق چشمه توتلی تمک" پارک ملی گلستان رخ داد که توسط نیروهای محیط زیست پارک ملی گلستان و مردم محلی روستاهای "قوش چشمه"و"زاو" مهار شد.

 

وی با بیان این که عامل انسانی در وقوع این آتش سوزی نقش داشته است، گفت: آتش سوزی مهار شد و حریق‌های لکه‌ای آن نیز با بارش باران به طور کامل اطفاء شد.

 

وی از افرادی که برای استفاده از طبیعت و تفریح به پارک ملی گلستان مراجعه می‌کنند، درخواست کرد برای حفظ و نگهداری‌ بیت‌المال در حد امکان از روشن کردن آتش خودداری کنند.

 

پارک ملی گلستان یا جنگل گلستان منطقهٔ حفاظت شده‌ای در شرق استان گلستان و غرب استان خراسان شمالی است؛ این منطقه قدیمی‌ترین پارک ملی ثبت شده در کشور و پناهگاهی کم نظیر برای حیات وحش است که 1350 گونه گیاهی و 302 گونه جانوری، از جمله نیمی از گونه‌های پستانداران ایران را -در حدود 900 کیلومتر مربع مساحت خود- جای داده و به همین دلیل به عنوان ذخیره گاه زیست کره در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :