موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/36394 :کد

0

انزجار مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) از جنایت جدید آل‌سعود

  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ — ۱۱:۳۱
تعداد بازدید : ۴۳۱   
 تحلیل ایران -انزجار مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) از جنایت جدید آل‌سعود

در پی اجرای حکم ظالمانه اعدام «شیخ نمر باقر النمر» روحانی زندانی عربستانی، مجمع جهانی اهل بیت(ع) بیانیه‌ای صادر کرد.

 

در پی اجرای حکم ظالمانه اعدام «شیخ نمر باقر النمر» روحانی زندانی عربستانی، مجمع جهانی اهل بیت(ع) بیانیه‌ای صادر کرد.
 

به گزارش تحلیل ایران، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ یُقْتَلُ فِی سَبیلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْیَاء وَلَکِن لاَّ تَشْعُرُون؛ کسانی را که در راه خدا کشته می‌شوند مرده نخوانید بلکه زنده‏‌اند ولی شما نمی‌دانید. ﴿سوره بقره آیه154﴾

رژیم خودکامه و ستمگر آل سعود در ادامه سیاست‌های جائرانه و سرکوبگرایانه خویش و در اقدام غیر قانونی دیگری، عالم مجاهد و نستوه حضرت آیت الله شیخ نمر النمر را به شهادت رسانید.

آن شهید بزرگوار در طول حرکت‌های مسالمت آمیز و حق طلبانه خویش هرگز به سلاح و زور متوسل نگردید و همواره در سخنرانی‌های روشنگرانه خویش از اعمال سیاست‌های تبعیض آمیز طایفه‌ای سازمان یافته و منظم بویژه در مناطق شرقی عربستان و بخصوص در دو منطقه "الاحساء" و "القطیف" که حدود یک قرن در این مناطق وجود داشت انتقاد می‌کرد.

شیخ نمر، توهین به کرامت شهروندان حجازی بویژه پیروان اهل بیت(ع) این کشور که در نظر رژیم آل سعود، شهروندان درجه دو این کشور به شمار می‌آیند و فاقد هرگونه حق و حقوق شهروندی هستند مردود دانسته و خواهان برابری با حقوق همه شهروندان بود و بر لزوم انتخابات آزاد و رسیدگی به وضعیت قبور ائمه مظلوم بقیع و به رسمیت شناختن مذهب تشیع بعنوان یکی از مذاهب اسلامی و اصلاح شیوه‌های آموزشی و متون درسی کنونی حاکم بر عربستان سعودی اشاره می‌کرد. رژیم آل سعود به جرم این حق طلبی و حق جویی که هیچگونه مدرکی دال بر تحریک و یا بکارگیری اسلحه و خشونت علیه دستگاه حاکم نداشت، بناحق ایشان را به اعدام محکوم کرد و سرانجام به شهادت رسانید.

این اقدام دژخیمانه رژیم عربستان سعودی، بر خلاف عرف بین المللی و مبانی حقوق بشری بوده، برای تلافی شکست‌های مفتضحانه در صحنه سیاسی و نظامی و اقتصادی انجام شده است؛ اقدامی که برای سرپوش نهادن بر جنایات وحشتناک این رژیم در کشتار مردم ستمدیده یمن و بمباران زیر ساخت‌ها، بیمارستان‌ها، مدارس و خانه‌های مردم مظلوم یمن و مخفی کردن حمایت و پشتیبانی مادی و معنوی و کمک‌های تسلیحاتی به جریان‌های تکفیری، تروریستی در سوریه و عراق و سایر مناطق جهان، صورت گرفته است.

مجمع جهانی اهل بیت(ع) به حکم وظیفه شرعی قانونی و انسانی خود، ضمن محکومیت شدید و مجدد اقدامات جائرانه، ضد اسلامی و ضد بشری حکام ستم پیشه آل سعود، نگرانی عمیق خویش را نسبت به این عمل مجرمانه اعلام داشته و از سازمان‌های بین المللی و آزادیخواهان و حق طلبان جهان بویژه علمای مسلمان درخواست می‌نماید تا این جنایت هولناک را محکوم نمایند و در قبال آن واکنش نشان دهند.

دولت‌های جهان و حتی رژیم‌های غیر اسلامی و سکولار برای علماء و دانشمندان خود حرمتی قائلند و این اقدام جنایتکارانه نشان داد که آل سعود هیچ حرمتی برای علماء و حتی عموم مسلمانان جهان قائل نیست.

بدون تردید اعدام شیخ نمر جنایتی است که عواقب گسترده‌ای را در پی خواهد داشت و مردم آزاده و عدالت خواهان جهان در قبال این جنایت رژیم سفاک آل سعود ساکت ننشسته و این عمل سفاکانه را بدون پاسخ نخواهند گذاشت و درس عبرت آموزی به جانیان آل سعود خواهند داد.» 

منبع: ایسنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :