موضوعات ‌مرتبط: سیاسی قوه قضائیه

a/36463 :کد

0

حکم خبرنگار واشنگتن پست صادر شده ولی ابلاغ نشده است

  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ — ۱۷:۴۳
تعداد بازدید : ۳۶۰   
 تحلیل ایران -حکم خبرنگار واشنگتن پست صادر شده ولی ابلاغ نشده است

سخنگوی قوه قضاییه در مورد آخرین روند حکم خبرنگار واشنگتن پست اظهار داشت: حکم صادر شده قطعی نیست و ابلاغ نشده است. برخی از آمریکایی گاهی تماس می‌گیرند که آن‌را با زندانیان دیگر مبادله کنید

سخنگوی قوه قضاییه در مورد آخرین روند حکم خبرنگار واشنگتن پست اظهار داشت: حکم صادر شده قطعی نیست و ابلاغ نشده است. برخی از آمریکایی گاهی تماس می‌گیرند که آن‌را با زندانیان دیگر مبادله کنید

 

 به گزارش تحلیل ایران، غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه موضع دستگاه قضا در رابطه با حذف مجازات اعدام قاچاقچیان مواد مخدر اظهار داشت: ما تابع قانون هستیم و از طرفی می‌دانیم که قاچاق مواد مخدر خانمان سوز است و خانواده های زیادی را گرفتار کرده. طی بیش از یک دهه اخیر 44 درصد از زندانیان به صورت مستقیم به دلیل قاچاق و یا فروش مواد مخدر و 70 درصد به صورت غیر مستقیم در این زمینه محکوم شده اند و در زندان به سر می‌برند.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: اگر قوه قضائیه، مجلس دولت و سازمان‌های مردم نهاد بخواهند این مسئله را بررسی کنند که آیا اعدام‌ها جوابگو بوده و یا خیر اشکالی ندارد ولی اینکه صرفا بگوییم اعدام جواب نداده و آن‌را برداریم این حرف کارشناسانه نیست و قاچاق را افزایش می‌دهد. ولی اگر کسی بخواهد تجدید نظر کند درست بوده و هر نهادی به این امر وارد شود حسنه است.

 

وی در مورد آخرین روند صدور و ابلاغ حکم خبرنگار واشنگتن پست اظهار داشت: حکم صادر شده قطعی نیست و ابلاغ نشده است. برخی از آمریکایی گاهی تماس می‌گیرند که آن‌را با زندانیان دیگر مبادله کنید ولی به طور کلی حاکم آن ابلاغ نشده است.

 

اژه‌ای در مورد تخلف ورود زود هنگام به تبلیغات انتخاباتی گفت: تخلفات انتخاباتی اعم از تبلیغات زودرس یا خلاف قانون به طور کلی کم بوده و در تهران 5 پرونده در این زمینه تشکیل شده که نسبت به دوره‌های قبل کمتر شده و نشان می دهد مردم رعایت کرده‌اند.

منبع:مشرق

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :