موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/36469 :کد

0

رئیس اجرایی افغانستان فردا به تهران سفر می‌کند

  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ — ۱۸:۲۰
تعداد بازدید : ۳۹۷   
 تحلیل ایران -رئیس اجرایی افغانستان فردا به تهران سفر می‌کند

رئیس اجرائی جمهوری اسلامی افغانستان، بنا بر دعوت جهانگیری فردا به تهران سفر می کند.

رئیس اجرائی جمهوری اسلامی افغانستان، بنا بر دعوت جهانگیری فردا به تهران سفر می کند.
 
 به گزارش تحلیل ایران، آقای عبداله عبداله رئیس اجرائی جمهوری اسلامی افغانستان، بنا بر دعوت آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران، در راس یک هیات عالی رتبه از تاریخ 14 تا 15 دی ماه سال جاری از ایران دیدار رسمی بعمل خواهند آورد.

در این سفر آقای عبداله عبداله را آقایان محمد محقق معاون دوم ریاست اجرائی ، محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رئیس جمهور، سید حسین عالمی بلخی وزیر مهاجرین، همایون رسا وزیر تجارت و صنایع، نسرین اوریاخیل وزیر کار و امور اجتماعی، عبدالباری جهانی وزیر اطلاعات و فرهنگ، محمد بتاش وزیر حمل و نقل و هوانوردی، حکمت خلیل کرزی معاون سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان و شماری از مشاوران دفتر ریاست جمهوری همراهی می‌کنند. 
 
آقای عبداله در این سفر سه روزه ضمن ملاقات با مقامات جمهوری اسلامی ایران و گفتگو درباره موضوعات دوجانبه و منطقه ای، جهت بازدید از ظرفیت های ترانزیتی بندر چابهار و در راستای توافقات صورت گرفته بین ایران و افغانستان در این خصوص، به این بندر سفر خواهند نمود. 
 
همچنین در نظر است در این سفر سه سند همکاری در زمینه گردشگری، ورزش و جوانان و فرهنگی امضاء شود و در پایان سفر بیانیه مشترکی صادر شود.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :