موضوعات ‌مرتبط: سیاسی ایران

a/365 :کد

0

مذاکرات هسته ای آمریکا و ایران

  پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۳ — ۲۱:۲۹
تعداد بازدید : ۴۸۷   

تحلیل ایران - نشست دو جانبه معاونان وزیران امور خارجه ایران و آمریکا امروز پنج شنبه آغاز می شود.
به گزارش تحلیل ایران ، سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران پیش از شروع این نشست دوجانبه در هتل ماندارین ژنو گفت : دیروز چهارشنبه وزرای امور خارجه دو کشور جلسات بسیار فشرده و جدی را داشتند و قرار بر این شد از امروز جلسات در سطح معاونین ادامه پیدا کند.

عراقچی با بیان اینکه مذاکرات در سطح معاونان و کارشناسان فنی و حقوقی است، گفت: امیدوار هستیم با مذاکرات امروز و روزهای آینده و بعد از جلسات مذاکره با مجموعه 5+1 پیشرفتی در مذاکرات حاصل شود.

عراقچی افزود : قرار است علاوه بر نشست های دو جانبه ایران و آمریکا نشست های دیگری هم در  پایان این دور از مذاکرات با بقیه کشورهای 5+1 خواهیم داشت.

عراقچی همچنین درباره پیاده روی و قدم زدن ظریف و جان کری که روز گذشته در نزدیکی هتل ماندارین ژنو صورت گرفت، تصریح کرد : در همه مذاکرات در فواصل مختلف یک تنفسی داده می شود و مذاکره کنندگان به محیط بیرون از نشست می روند، برای همین دو وزیر در خیابان قدم زدند که این امر توجه خبرنگاران را جلب کرد که امری کاملا معمولی در حاشیه مذاکرات بود.

دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 در حالی از روز 28 دی (18 ژانویه) در شهر ژنو سوئیس برگزار می‌شود که بر اساس توافق موقتی که سال گذشته در همین شهر به دست آمد، قرار بود طرفین نهایتا ظرف یکسال، یعنی تا سوم آذر 93 (24 نوامبر 2014)، به توافق نهایی دست یابند. با این حال، پابرجا بودن اختلافات موجب شد تا مهلت این مذاکرات، دو بار تمدید شود. ضرب‌الاجل جدید مذاکرات هسته‌ای، 9 تیر ماه 94 (30 ژوئن 2015) اعلام شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :