موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد کلان

a/36539 :کد

0

کاتب جزئیات عملکرد بودجه ۹ماهه دولت را تشریح کرد

  دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ — ۰۲:۰۷
تعداد بازدید : ۳۶۱   
 تحلیل ایران -کاتب جزئیات عملکرد بودجه ۹ماهه دولت را تشریح کرد

درآمد نفت ۴۵هزار میلیارد تومان، هزینه جاری ۱۰۰ هزار میلیارد تومان، بودجه عمرانی ۱۹ هزار میلیارد تومان و پرداخت حقوق به کارمندان رسمی ۳۴ هزار میلیارد تومان شده است.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در تشریح جزئیات عملکرد بودجه ۹ماهه دولت گفت: درآمد نفت ۴۵هزار میلیارد تومان، هزینه جاری ۱۰۰ هزار میلیارد تومان، بودجه عمرانی ۱۹ هزار میلیارد تومان و پرداخت حقوق به کارمندان رسمی ۳۴ هزار میلیارد تومان شده است.


به گزارش تحلیل ایران، غلامرضا کاتب در مورد دخل و خرج سال‌جاری و تحقق پیش بینی‌های قانون بودجه، اظهار داشت: تا روز 26 آذر ماه امسال 121هزار میلیارد تومان منابع بودجه عمومی و درآمدها اعم از درآﻣﺪﻫﺎ و واﮔﺬاری داراییﻫﺎی ﺳﺮﻣﺎﻳﻪای بوده که محقق شده است.


وی افزود: درآمد 121هزار میلیارد تومانی در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته به طوری که در 9 ماه نخست سال 93، 118هزار میلیارد تومان درآمد محقق شده بود.


سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: در 9ماه نخست امسال حدود 45هزار میلیارد تومان درآمد صادرات نفت، فرآورده و میعانات، 6500میلیارد تومان فروش اموال و دارایی‌ها و حدود 69 هزار و 800میلیارد تومان درآمد حاصل از مالیات و عوارض بوده است.


کاتب با با بیان اینکه تا کنون کسری بودجه نداریم، بیان کرد: اکنون میزان درآمدها بیشتر از هزینه‌ها است و سرجمع اعتبارات هزینه‌ای در کل کشور براساس قانون بودجه امسال، 171هزار میلیارد تومان است و دولت ماهانه حدود 3500میلیارد تومان برای یارانه نقدی و هدفمند سازی یارانه‌ها پرداخت می کند.


وی در مورد عملکرد هزینه‌ها، گفت: تا روز 26 آذر ماه حدود 100هزار میلیارد تومان در بخش هزینه‌ای (جاری) صرف شده و در بخش بخش تملک دارایی های سرمایه ای (ﻃﺮﺡ ﻫﺎﻱ ﻋﻤﺮﺍﻧﻲ) در حوزه ملی و استانی 19هزار میلیارد تومان هزینه شده است.


به گفته کاتب، براساس بودجه 94، عملکرد بخش تملک دارایی سرمایه ای 47هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است که تاکنون حدود 19هزار میلیارد تومان در 9 ماه نخست سال اختصاص یافته و دولت تلاش می‌کند پیش بینی بودجه تا پایان سال را محقق کند، البته در سال گذشته بخش عمرانی در 9 ماهه سال 100درصد تحقق یافته بود.


وی در پاسخ به این سوال که دولت چقدر صرف پرداخت حقوق به کارکنان خود کرده است، گفت: در 9 ماه نخست امسال دولت فقط به کارکنان رسمی 34هزار میلیارد تومان حقوق پرداخت کرده و این رقم به جز حقوقی است که به کارکنان قراردادی و شرکتی پرداخت می‌شود.


بررسی و تصویب لایحه بودجه 95، بعد از انتخابات مجلس

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در مورد لایحه بودجه سال آینده و برنامه ششم، گفت: براساس پیش بینی‌ها لایحه بودجه سال 95 هفته آینده به مجلس ارسال می‌شود که در کمیسیون تلفیق بررسی و بعد از انتخابات مجلس دهم به صحن علنی مجلس ارجاع و بررسی و تصویب خواهد شد.


تمدید یک ساله برنامه پنجم توسعه برای سال 95

کاتب اظهار داشت: مجلس لایحه بودجه 95 را بر مبنای قانون برنامه پنجم توسعه تصویب می‌کند و عملا برنامه پنجم برای یک سال (سال95) تمدید خواهد شد و لایحه برنامه ششم هم هر زمانی چه اکنون و چه همراه لایحه بودجه به مجلس داده شود، در سال آینده توسط مجلس بررسی خواهد شد.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :