موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/36622 :کد

0

رییس‌جمهور چین به ایران می‌آید

  دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ — ۱۰:۲۲
تعداد بازدید : ۳۶۳   
 تحلیل ایران -رییس‌جمهور چین به ایران می‌آید

نایب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین از کاهش ۳۴ درصدی ارزش مبادلات تجاری ایران و چین در سال ۲۰۱۵ و همچنین سفر رییس جمهور چین به ایران در یک ماه آینده خبر داد.

نایب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین از کاهش 34 درصدی ارزش مبادلات تجاری ایران و چین در سال 2015 و همچنین سفر رییس جمهور چین به ایران در یک ماه آینده خبر داد.

 

مجیدرضا حریری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره کاهش تحولات روابط اقتصادی ایران و چین گفت: ارزان شدن نفت، میعانات، گاز، سنگ آهن و سایر مواد معدنی از جمله دلایلی است که در کاهش مبادلات اقتصادی دو کشور تاثیرگذار بوده اما افت قیمت نفت بیشترین تاثیر را در این اتفاق داشته است.

 

نایب رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین تصریح کرد:‌ مجموع این عوامل باعث شده است که برای اولین بار در تاریخ روابط ایران و چین، تراز بازرگانی دو کشور به نفع چین تغییر کند. این در حالی است که در طول بیش از 30 سال گذشته همواره تراز بازرگانی دو کشور به نفع ایران مثبت بوده است.

 

حریری همچنین از سفر رییس جمهور چین به ایران در یک ماه آینده خبر داد و گفت: قرار است طی این سفر تفاهم‌نامه‌هایی در بخش زیرساخت‌ها مانند توسعه خطوط ریلی، بنادر و مناطق آزاد امضا شود.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :