موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/36646 :کد

0

جابرانصاری: دیپلمات‌هایمان هنوز از عربستان خارج نشده‌اند

  دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ — ۱۱:۲۲
تعداد بازدید : ۳۳۳   
 تحلیل ایران -جابرانصاری: دیپلمات‌هایمان هنوز از عربستان خارج نشده‌اند

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان تاکید کرد‌: عربستان سعودی نه تنها منافعش بلکه حیاتش را در ادامه تنش و درگیری می‌داند.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان تاکید کرد‌: عربستان سعودی نه تنها منافعش بلکه حیاتش را در ادامه تنش و درگیری می‌داند.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تحلیل ایران؛خبرنگار ایسنا، حسین جابر انصاری در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران در ادامه افزود: عربستان سعودی سعی می‌کند مجموعه مشکلات داخلی اش را هم از طریق فرافکنی و صادر کردن آن به خارج از عربستان حل کند.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با بیان اینکه متأسفانه شاهد برخورد تند، ‌سرکوب و اعدام با خواسته‌های اصلاحی و آزادی‌خواهانه در عربستان هستیم، گفت: عربستان سعودی نه تنها منافع خود را بلکه حیات خود را در ادامه تنش‌ها و درگیری‌ها می‌داند. نمونه این اقدام را در گردن زدن و اعدام شهید آیت‌الله نمر الباقر النمر می‌بینیم. همه این اقدامات حاکی از آن است که عربستان سعودی در حالی که خود را در انواع بحران‌های داخلی و بیرونی می‌بیند سیاستی مبتنی بر افزایش تنش و درگیری در منطقه دنبال می‌کند.

 

وررود به سفارت عربستان اولین اتفاقی نیست که در دنیا در مورد نمایندگی‌های دیپلماتیک می‌افتد

 

جابرانصاری با اشاره به ورود برخی افراد به سفارت عربستان در کشورمان و نمایندگی‌های این کشور، گفت: این اقدام اولین اتفاقی نیست که در دنیا در مورد نمایندگی‌های دیپلماتیک می‌افتد.

 

وی ادامه داد: آنچه اهمیت دارد این است که دولت میزبان به تعهدات قانونی خود بر اساس کنوانسیون‌های بین‌المللی عمل کند و جمهوری اسلامی ایران به وظایف خود در این زمینه برای کنترل امواج احساسات گسترده مردمی که به وجود آمده عمل کرده است.

 

ایران متعهد به حفظ امنیت اماکن دیپلماتیک و دیپلمات‌ها براساس کنوانسیون‌های بین‌المللی است

 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با تأکید بر اینکه ایران متعهد به حفظ امنیت اماکن دیپلماتیک و دیپلمات‌ها براساس کنوانسیون‌های بین‌المللی است، خاطرنشان کرد: با این وجود عربستان سعودی به دلیل اینکه حیات خود و منافعش را در بحران آفرینی می‌بیند از این موضوع هم به عنوان بهانه‌ای برای افزایش تنش و درگیری استفاده کرده است.

 

وی گفت: فکر می‌کنیم که جامعه بین‌المللی،‌کشورهای منطقه و جهان با اتخاذ سیاست‌های مناسب به عربستان سعودی اجازه نخواهند داد که تنش‌آفرینی و درگیری‌ها را در منطقه ادامه دهد چرا که این روند باعث بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه شده است. در همین راستا به نظر نمی‌رسد که آنها بتوانند همین سیاست‌ها را دنبال کرده و به نتایج اسفناکی بیش از آنکه تاکنون رسیده‌اند برسند.

 

دیپلمات‌های ما هنوز از عربستان خارج نشده‌اند

 

وی با بیان این که دیپلمات‌های ما هنوز از عربستان خارج نشده‌اند، افزود: به آن‌ها 48 ساعت فرصت داده شده و در حال حاضر در حال انجام ترتیبات لازم برای انتقال محترمانه آن‌ها به داخل کشور هستیم.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :