موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/36675 :کد

0

تعرض به سفارت عربستان، ناپسند بود

  دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ — ۱۳:۱۰
تعداد بازدید : ۳۴۱   
 تحلیل ایران -تعرض به سفارت عربستان، ناپسند بود

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: جریان شهادت شیخ نمر چیزی نیست که به فراموشی سپرده شود، امیدواریم خدای متعال ریشه کسانی که سعی در تضعیف اسلام و قرآن دارند را برکند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: جریان شهادت شیخ نمر چیزی نیست که به فراموشی سپرده شود، امیدواریم خدای متعال ریشه کسانی که سعی در تضعیف اسلام و قرآن دارند را برکند.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا،‌ این مرجع تقلید در ابتدای جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با تسلیت شهادت شیخ نمر و محکوم کردن جنایت سعودی‌ها در اعدام این عالم ربانی، اعدام شیخ نمر را جنایت بزرگی از سوی آل سعود دانست و تصریح کرد: تمام دنیا این اقدام را محکوم کردند، به جز آمریکایی‌ها که تنها ابراز نگرانی کردند. تصور ما این است که این اقدام وحشتناک احتمالا با اطلاع آنها انجام شده است، آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به دنبال تشدید پروژه تفرقه بین مذاهب اسلامی و شیعه و سنی هستند و از این جریان و پی‌آمدهای آن خوشحال‌اند.

 

وی با اشاره به قرار دادن نام شیخ نمر در کنار چندین تروریست و اعدام همزمان آنها، اضافه کرد: اینها به گمان خود می‌خواستند زرنگی کنند و اسم ایشان را در کنار برخی تروریست‌ها قرار دادند و با استناد به برخی آیات قرآن کریم و روایات می‌خواستند آدرس غلط بدهند.

 

این مرجع تقلید اضافه کرد: شیخ نمر دست به سلاح نبرد، سلاح او قلم و زبانش بود، کاری که در گردن زدن شیخ نمر و به دار آویختن پیکر ایشان کردند دقیقا کاری بود که داعشی‌ها انجام می‌دهند، این اقدام حتی از سوی روزنامه‌های معروف غربی نیز محکوم شده و آن را دقیقاً همانند اعمال داعش دانستند.

 

وی با بیان این‌که «سعودی‌ها در سیاست‌ها و اهداف شومی که در منطقه دارند شکست خورده‌اند و می‌خواهند انتقام بگیرند» یادآور شد: آنها بدانند با بمباران یمن به جایی نخواهند رسید. اینها انتقام شکست در سوریه، یمن و عراق را می‌خواهند بگیرند، اما بدانند شهادت این شیخ بیگناه هزینه بزرگی که تصورش نمی‌کردند برایشان داشته و خواهد داشت.

 

آیت‌الله مکارم‌شیرازی تعرض و حمله به سفارت عربستان سعودی و کنسولگری این کشور در تهران و مشهد که از سوی برخی افراد صورت گرفت را اقدامی ناپسند دانست و به تمام مردم و علاقه مندان و دلدادگان نظام و انقلاب توصیه کرد که دست به اقدامی نزنند که برای کشور و نظام هزینه داشته باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: این کار می‌تواند از سوی دو عده انجام شود، یک عده علاقه مندان به نظام هستند که از سیاست‌ها و اقدامات سعودی‌ها به خشم آمده‌اند، منتهی گاهی اوقات کار از دست‌شان در می‌رود و واجب است که مراقب باشند. گروه دوم نیز افراد نفوذی هستند که تا چنین فرصت‌هایی پیش می‌آید به دنبال ماهی گرفتن از آب گل آلود هستند و می‌خواهند کاری کنند که عداوت بین شیعه و سنی بیشتر شود و درگیری‌ها گسترش یابد و به اهدافشان برسند.

 

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: نباید این کارها را انجام داد، این قبیل اقدامات هم برای نظام و هم برای اسلام هزینه‌های سختی دارد، وقتی دنیا در حال محکوم کردن سعودی‌ها هستند چرا ما کاری کنیم که ورق برگردد. امیدواریم دوستان بر اعصاب خود مسلط باشند و بهانه به دست دشمن ندهند و جلو نفوذی‌ها را به شدت بگیرند.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :