موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سینما و تئاتر

a/36736 :کد

0

مستندهای برگزیده‌ نهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»

  دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ — ۲۱:۲۹
تعداد بازدید : ۳۴۷   
 تحلیل ایران -مستندهای برگزیده‌ نهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»

فیلم‌های مستند برگزیده‌ بخش‌های مسابقه ملی و بین‌الملل نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت در سالن «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی روی پرده خواهند رفت.

از عصر شنبه هفته آینده (19 دی 94) فیلم‌های مستند برگزیده‌ بخش‌های مسابقه ملی و بین‌الملل نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت و آثار منتخب ششمین دوره جایزه بین‌المللی شهید آوینی، در سالن «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی روی پرده خواهند رفت.

 

به گزارش تحلیل ایران، در این برنامه نمایشی که از ساعت 17 عصر شنبه (19 دی 94) آغاز شده و تا روز چهارم بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت، 23 فیلم مستند برگزیده‌ی هیات‌های داوری جشنواره سینماحقیقت و جایزه شهید آوینی طی 11 سئانس روزانه به نمایش عمومی درمی‌آیند.


این برنامه با نمایش فیلم مستند «همراه با فرات» ساخته‌ی فرشاد اکتسابی و «پدر، مادر، علی، رضا و من» به کارگردانی هانیه یوسفیان آغاز خواهد شد که به ترتیب برنده جایزه ویژه دبیر جشنواره و جایزه ویژه هیات داوران بخش مسابقه ملی جشنواره شدند.


برنامه کامل مرور آثار برگزیده‌ی نهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» به این شرح است:


* شنبه (19 دی 94): همراه با فرات (فرشاد اکتسابی/ برنده جایزه ویژه دبیر جشنواره)؛ پدر، مادر، علی، رضا و من (هانیه یوسفیان/ برنده جایزه ویژه هیات داوران مسابقه ملی)


* یکشنبه (20 دی): فصل هَرَس (لقمان خالدی/ برنده نشان فیروزه بهترین فیلم جشنواره و جایزه بهترین کارگردانی مستند بلند مسابقه ملی)؛ نشانی (اصغر بختیاری/ برنده بهترین کارگردانی مستند کوتاه جایزه شهید آوینی)


* دوشنبه (21 دی): زمناکو (مهدی قربان‌پور/ برنده بهترین کارگردانی مستند بلند جایزه شهید آوینی)؛ پرچم سیاه (ماجد نیسی/ دیپلم افتخار بخش مستند بلند جایزه شهید آوینی)


* سه‌شنبه (22 دی): رویاهای دم صبح (مهرداد اسکویی/ برنده جایزه بهترین کارگردانی مستند بلند مسابقه ملی؛ بهترین تصویربرداری و بهترین موسیقی)؛ بلانسبت شما (مهدی بوستانی شهربابکی/ برنده جایزه بهترین نویسندگی گفتار متن مسابقه ملی)


* چهارشنبه (23 دی): A157 (بهروز نورانی‌پور/ برنده جایزه ویژه هیات داوران بخش مسابقه بین‌الملل و دیپلم افتخار بخش مستند بلند جایزه شهید آوینی)؛ نسل سوم (محمدعلی رخشانی/ دیپلم افتخار بخش مستند نیمه‌بلند جایزه شهید آوینی)


* شنبه (26 دی): خانواده چچنی (مارتین سولا/ برنده جایزه بهترین مستند نیمه‌بلند بخش مسابقه بین‌الملل)؛ پل (امیرحسین نوروزی/ دیپلم افتخار بهترین کارگردانی مستند نیمه‌بلند مسابقه ملی؛ بهترین صداگذاری و بهترین تدوین)


* یکشنبه (27 دی): بَرد (حمید جعفری/ برنده جایزه بهترین مستند کوتاه بخش مسابقه بین‌الملل و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی مستند کوتاه مسابقه ملی)؛ عشق من از آن رودخانه مگذر (جین مو یونگ از کره‌جنوبی/ برنده جایزه بهترین فیلم مستند بلند بخش مسابقه بین‌الملل)؛ قارلی داملار (هایده مرادی/ برنده جایزه بهترین کارگردانی مستند کوتاه مسابقه ملی)


* دوشنبه (28 دی): وضعیت ذهن (داریا لیپکو از لهستان/ برنده جایزه دوم بهترین کارگردانی مستند نیمه‌بلند جایزه شهید آوینی)؛ تنها میان طالبان (محسن اسلام‌زاده/ برنده جایزه اول بهترین کارگردانی مستند نیمه‌بلند جایزه شهید آوینی)


* سه‌شنبه (29 دی): زندگی در خور موسی (حجت طاهری/ برنده جایزه بهترین کارگردانی مستند نیمه‌بلند مسابقه ملی)؛ مادرکشی (کمیل سوهانی/ برنده جایزه بهترین پژوهش)


* شنبه (3 بهمن): زمستان فصل آخر (مریم‌السادات مؤمن‌زاده/ دیپلم افتخار بهترین کارگردانی مستند بلند مسابقه ملی)؛ یک موسیقیدان فرانسوی در دربار قاجار (مهران پورمندان/ برنده جایزه بهترین پژوهش)


* یکشنبه (4 بهمن): نام و نشان (مهدی جعفری/ بهترین فیلم جایزه شهید آوینی)؛ جیانو (فراچسکو دُون جیووانی از ایتالیا/ برنده جایزه ویژه هیات داوران بخش مسابقه بین‌الملل)


این برنامه نمایشی از ساعت 17 عصر روزهای اعلام شده، در سالن «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نشانی خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15 برگزار شده و ورود برای عموم علاقمندان آزاد و رایگان است.

منبع: خبرگزاری فارس

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :