موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/36746 :کد

0

تظاهرات مردم نیویورک در اعتراض به جنایات آل سعود

  دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ — ۲۲:۴۲
تعداد بازدید : ۳۱۴   
 تحلیل ایران -تظاهرات مردم نیویورک در اعتراض به جنایات آل سعود

تعدادی از شهروندان مسلمان و غیرمسلمان آمریکایی در اعتراض به اعدام روحانی برجسته شیعه توسط دولت عربستان علیه جنایات آل سعود تظاهرات کردند.

تعدادی از شهروندان مسلمان و غیرمسلمان آمریکایی در اعتراض به اعدام روحانی برجسته شیعه توسط دولت عربستان علیه جنایات آل سعود تظاهرات کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران، تعدادی از شهروندان آمریکایی در اعتراض به اعدام شیخ نمر، روحانی برجسته شیعه توسط دولت عربستان دست به تظاهرات زدند. این افراد با در دست داشتن پلاکاردهایی ضد رژیم سعودی، اندیشه منحرف وهابیت را مروج تروریسم در جهان و مایه ننگ اسلام خواندند.

 

یکی از شهروندان غیر مسلمان مقیم نیویورک گفت: دستی که آیت الله نمر را به شهادت رساند، همان دستی است که بی گناهان را در غزه، سوریه و یمن می کشد. آن دست خاندان سعودی و اسرائیل است.

 

این افراد با اشاره به محاکمه ناعادلانه آیت الله نمر، شکسته شدن سکوت مجامع جهانی در قبال جنایات خاندان سعودی را خواستار شدند.

 

همچنین جوانی لبنانی در حالی که با در دست داشتن بلندگو، شعارهای ضد سعودی را خطاب به جمعیت حاضر در این تجمع فریاد می زد، گفت: سعودی ها آیت الله نمر را کشتند، چون از افشاگری های او می ترسیدند چون او به شدت با فتنه افکنی آل سعود میان شیعه و سنی مخالف بود.

 

یکی از روحانیان حاضر در این تجمع اعتراض آمیز گفت: به عنوان مسلمانان مقیم آمریکا، روابط کنونی واشنگتن با خاندان سعودی را محکوم می کنیم و قطع کامل و همیشگی آن را خواستاریم.

 

در پایان این تجمع چند ساعته که در هوای سرد و نزدیک به صفر درجه نیویورک برگزار شد، اعلام شد که دو هفته دیگر، یکشنبه هفدهم ژانویه (بیست و هفتم دی) تجمع اعتراض آمیز دیگری درباره موج جدید فشار به شیعیان از نیجریه گرفته تا عربستان در میدان تایمز نیویورک برگزار خواهد شد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :