موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/36754 :کد

0

دوحه هم به حمله معترضان به سفارت عربستان واکنش نشان داد

  دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ — ۲۳:۲۴
تعداد بازدید : ۳۲۲   
 تحلیل ایران -دوحه هم به حمله معترضان به سفارت عربستان واکنش نشان داد

وزارت خارجه قطر در بیانیه ای به حمله معترضان به سفارت عربستان و کنسولگری این کشور در تهران و مشهد واکنش نشان داد.

وزارت خارجه قطر در بیانیه ای به حمله معترضان به سفارت عربستان و کنسولگری این کشور در تهران و مشهد واکنش نشان داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری قطر، دولت قطر امروز در بیانیه ای حمله معترضان به سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد را شدیدا تقبیح کرد.

 

وزارت خارجه قطر در این بیانیه اعلام کرد که این اقدام نقض آشکار معاهدات، عرفهای بین المللی و توافق روابط دیپلماتیک وین است.

 

قطر همچنین از دولت ایران خواست که امنیت کافی برای مقرهای دیپلماتیک و اعضای هیئت‌های دیپلماتیک را فراهم و اقدامات قانونی لازم علیه متخلفان را انجام دهد.

 

وزارت خارجه قطر در این بیانیه بر حمایت کامل این کشور از تلاشهای عربستان برای مقابله با "تمام خطرهایی که این کشور و منطقه با آن روبرو است" تاکید کرد.

 

رژیم سعودی روز شنبه دوازدهم دی ماه برابر با دوم ژانویه 2016 در بیانیه‌ای، از اعدام چهار نفر از شخصیت‌های شیعی‌ عربستان و در رأس آنها آیت الله نمر باقر النمر به‌اتهام واهی اقدامات تروریستی خبر داد.

 

آل سعود با ادعای حمایت از امنیت ملی این کشور ، سه مبارز شیعی دیگر به‌نام‌های علی سعید الربح، محمد علی عبدالکریم الصویلم و محمد فیصل محمد الشیوخ را به شهادت رسانده است.

 

مسلمانان کشورهای مختلف، گروه‌های مختلف سیاسی، حزبی و شخصیت‌های مختلف جهان اسلام، جنایت آل سعود در به شهادت رساندن شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته شیعی را به‌جرم مطالبه حقوق مشروع و غصب‌شده مردم منطقه شرق عربستان محکوم کردند و اعتراضات به این اقدام شنیع رژیم سعودی همچنان ادامه دارد.

 

پس از اعدام آیت الله شیخ نمر النمر که موج محکومیت جهانی را به همراه داشت برخی از معترضان در تهران و مشهد در اعتراض به این حکم به سفارت و کنسولگری این کشور در تهران و مشهد حمله کردند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :