موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی کشاورزی و دامپروری

a/36760 :کد

0

توضیحات شرکت پشتیبانی امور دام پیرامون یک خبر

  دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ — ۲۳:۵۸
تعداد بازدید : ۴۱۴   
 تحلیل ایران -توضیحات شرکت پشتیبانی امور دام پیرامون یک خبر

شرکت پشتیبانی امور دام در مورد خبری با عنوان «دلالان تعیین کننده قیمت مرغ هستند، واردات نهادهای دامی در انحصار ۲ نفر است» توضیحاتی ارائه کرد.

شرکت پشتیبانی امور دام در مورد خبری با عنوان «دلالان تعیین کننده قیمت مرغ هستند، واردات نهادهای دامی در انحصار 2 نفر است» توضیحاتی ارائه کرد.


به گزارش تحلیل ایران، شرکت پشتیبانی امور دام وابسته به وزارت جهاد کشاورزی در نامه‌ای به خبرگزاری فارس آورده است: خواهشمند است بر اساس ماده 23 قانون مطبوعات و تبصره‌های ذیل آن، نسبت به درج کامل جوابیه حاضر پیرامون مطلب مندرج در آن پایگاه خبری، در تاریخ 4/10/94،‌تحت عنوان "دلالان تعیین کننده قیمت مرغ هستند/ واردات نهادهای دامی در انحصار 2 نفر است" جهت تنویر افکار عمومی اقدام فرمایید:


در این خبر به خوبی اشاره شده است که مطالب از برنامه گفت‌وگوی ویژه شبکه دوم سیما نقل شده است.


در توضیحات شرکت پشتیبانی امور دام آمده است:


1-این شرکت در راستای تنظیم بازار مواد پروتئینی در کشور و بنا بر رسالتی که در جهت حمایت از تولید کنندگان زیر بخش صنعت طیور در کشور دارد همواره تدابیر لازم در راستای حمایت از تولید کنندگان مزبور را اتخاد می نماید که خرید و ذخیره‌سازی تولیدات مازاد گوشت مرغ (متناسب با ظرفیت نگهداری و سایر امکانات) به جهت حفظ و ثبات تولید و جلوگیری از انباشت آن در مواقع افت شدید قیمت از جمله این اقدامات می‌باشد.


2- این شرکت در ارتباط با عملیات اجرایی خرید و فروش اقلام پروتئینی در راستای تکالیف تنظیم بازار و حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و نیز مصوبات ابلاغی توسط مراجع تصمیم‌گیر با در نظر گرفتن میزان و وضعیت تولید و سایر شرایط حاکم بر بازار عمل می‌نماید.


3- در ارتباط با صادرات گوشت مرغ، برنامه راهبردی وزارت متبوع و این شرکت در راستای حمایت از تولید، ترویج و توسعه صادرات گوشت مرغ بوده و بدین منظور ساختار تشکیلاتی به منظور پیگیری امور صادرات در این شرکت ایجاد و اهتمام جدی بر افزایش صادرات گوشت مرغ به کشورهای هدف به طور مستقیم و یا از طریق فعالان بخش غیردولتی وجود دارد.


4- با عنایت به کاهش قیمت مرغ زنده و گوشت مرغ در بازار آزاد کشور طی ماه‌های گذشته، در راستای حمایت از تولید کنندگان گوشت مرغ، جلسات متعدد و مستمر در وزارت متبوع و این شرکت با همفکری کلیه دست‌اندرکاران صنعت طیور تشکیل گردیده و به  منظور تنظیم تولید مناسب با مصرف جاری کشور اقداماتی انجام شده است.

منبع: خبرگزاری فارس


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :