موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/36762 :کد

0

نامه خوشرو به بان کی‌مون درباره حوادث نمایندگی‌های عربستان

  ﺳﻪشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ — ۰۰:۰۶
تعداد بازدید : ۳۶۵   
 تحلیل ایران -نامه خوشرو به بان کی‌مون درباره حوادث نمایندگی‌های عربستان

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل این نهاد بین‌المللی اعلام کرد که دولت ایران از هیچ اقدامی برای بازداشت عاملان بروز حادثه سفارت خانه عربستان سعودی فروگذار نخواهد کرد.

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل این نهاد بین‌المللی اعلام کرد که دولت ایران از هیچ اقدامی برای بازداشت عاملان بروز حادثه سفارت خانه عربستان سعودی فروگذار نخواهد کرد.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، غلامعلی خوشرو روز دوشنبه با ارسال نامه ای به بان کی مون دبیرکل این سازمان ضمن محکومیت اقدام تحریک آمیز عربستان سعودی در به شهادت رساندن آیت الله شیخ باقر نمر، اقدامات کشورمان را برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه در ارتباط با نمایندگی های عربستان سعودی در تهران و مشهد را تشریح کرد.


در بخشی از نامه سفیر کشورمان ضمن تاسف از این که برغم تلاش های گسترده نیروهای انتظامی، تعدادی از معترضین وارد محل سفارت شده و خساراتی به ساختمانهای مذکور وارد کردند، آمده است : جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر تعهدات خود در انطباق با حقوق و اسناد بین المللی ذیربط بویژه کنوانسیون 1963 وین ناظر بر روابط کنسولی و کنوانسیون 1961 وین ناظر بر روابط دیپلماتیک، از هیچ اقدامی برای بازداشت کلیه عاملان بروز این حادثه و پیگرد قضایی موضوع فروگذار نخواهد کرد.


در نامه خوشرو همچنین آمده است: پس از وقوع حوادث فوق، جناب آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری دستورات لازم را به دستگاه های ذیربط از جمله وزارت کشور ابلاغ نموده و بر تسریع در پیگیری موضوع و محاکمه عاملان بروز حادثه مذکورتاکید کرده اندو ریاست قوه قضائیه کشورمان نیز بر پیگیری سریع و همه جانبه این موضوع را در دستورکار خود قرار داده است.


نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در این نامه تاکید کرده است که جمهوری اسلامی ایران اقدامات لازم را جهت جلوگیری از بروز دوباره حوادث مشابه به عمل خواهد آورد.


خوشرو در انتها خواستار ثبت و انتشار این نامه به عنوان سند مجمع عمومی سازمان ملل متحد شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :