موضوعات ‌مرتبط: سیاسی شهری

a/36883 :کد

0

دولت برای توسعه حمل و نقل عمومی وام دهد

  ﺳﻪشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۶
تعداد بازدید : ۲۳۴   
 تحلیل ایران -دولت برای توسعه حمل و نقل عمومی وام دهد

عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران درخواست کرد: دولت از مدیریت شهری برای توسعه خطوط مترو و خرید اتوبوس وام دهد.

 

عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران درخواست کرد: دولت از مدیریت شهری برای توسعه خطوط مترو و خرید اتوبوس وام دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل دوستی در جلسه علنی روز سه‌شنبه با اشاره به لزوم بازسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران گفت: شهرداری برای تکمیل خطوط مترو در سال های اخیر اقدامات خوبی انجام داده، اما به دلیل کمبود اعتبارات نتوانسته به نیازهای شهر تهران پاسخ دهد.

 

وی از بانک شهر درخواست کرد: تسهیلاتی برای توسعه مترو به شهرداری پرداخت کند.

دوستی همچنین درخواست کرد: مدیریت شورا ملاقاتی با رئیس جمهور یا وزیر کشور در خصوص دریافت مطالبات شهرداری در حوزه خرید اتوبوس و بازسازی ناوگان تاکسیرانی تنظیم کند تا زمینه‌های حمایت دولت در خصوص نوسازی تاکسی و ناوگان اتوبوسرانی مورد بررسی قرار گیرد.

 

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران نیز در توضیح سخنان دوستی ادامه داد: اگر موضوع فاینانس های مترو حل شود، اعتبار خوبی برای توسعه مترو تزریق خواهد شد. در ملاقات رئیس جمهور کشورمان با رئیس جمهور چین نیز موضوع ۳ فاینانس که تمامی مراحل آن نیز نهایی شده و یکی از آنها متعلق به مترو شهر تهران هست نیز مطرح شده که امیدواریم هر چه زودتر این موضوع دنبال و حل شود.

 

وی با اشاره به اینکه امیدواریم مطالبات شهرداری از دولت به صورت تهاتر پرداخت شود، اظهار کرد: ۳ تن از اعضای شورا برای دریافت این مطالبات مشخص شده که امیدواریم این موضوع در مسیر درست حرکت کند.

 

رضا تقی پور، سخنگوی شورای شهرتهران نیز پیشنهاد کرد: تجهیزات مترو مانند خرید واگن از طریق BOT خریداری شود و سرمایه‌گذاران از محل درآمدها سرمایه خود را برداشت کنند.

 

علی صابری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه نیز با اشاره به آماده‌سازی ۳ شعبه بانک شهر برای معلولان گفت: متاسفانه این ۳ شعبه آماده شده، اما مشخص نیست چرا شهرداری بهره برداری از آن را ابلاغ نمی کند.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به تکمیل پارک جانبازان که قرار بود بر اساس مصوب شورا بخشی از آن ویژه نابینایان باشد، توضیح داد: این پارک آماده بهره‌برداری شده، اما هنوز بخش ویژه نابیانایان ایجاد نشده است. درخواست می کنیم پیش از احداث این بخش، پارک مورد بهره‌برداری قرار نگیرد.

 

همچنین در بیرون شورا برخی از اهالی محله کن از اعضای شورا درخواست داشتند عدالت در خصوص ساخت و ساز در باغات رعایت شود. همچنین برخی از سرمایه‌گذاران پروژه البرز نیز از شهرداری درخواست تکمیل این پروژه و واگذاری به سرمایه‌گذاران را داشتند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :