موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/36884 :کد

0

نخستین واکنش ترکیه به جنایت اعدام آیت الله نمر

  ﺳﻪشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۷
تعداد بازدید : ۲۵۹   
 تحلیل ایران -نخستین واکنش ترکیه به جنایت اعدام آیت الله نمر

معاون نخست وزیر ترکیه در واکنش به جنایت آل سعود در اعدام آیت الله نمر باقر النمر، تأکید کرد که کشورش با حکم اعدام به ویژه به دلایل سیاسی مخالف است.

معاون نخست وزیر ترکیه در واکنش به جنایت آل سعود در اعدام آیت الله نمر باقر النمر، تأکید کرد که کشورش با حکم اعدام به ویژه به دلایل سیاسی مخالف است.
 

به گزارش تحلیل ایران "نعمان کورتولموش" با اعلام این موضوع در جمع خبرنگاران درباره اقدام آل سعود در اعدام آیت الله نمر باقر النمر گفت: ما به هیچ وجه از حکم اعدام حمایت نمی کنیم.
این مسؤول ترکیه ای افزود، اعدام شیخ نمر کمکی به ایجاد صلح در منطقه نمی کند.


وی درباره بحران ایجاد شده در روابط دیپلماتیک عربستان و ایران، اظهار داشت: عربستان و ایران دو کشور دوست ما هستند، و ما نمی‌خواهیم که با هم دشمنی داشته باشند.


وزارت کشور سعودی شنبه گذشته از اعدام آیت الله نمر باقر النمر خبر داد.

این جنایت آل سعود، با واکنشها و اعتراضات گسترده ای در عربستان و کشورهای مختلف دنیا همراه شد.

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی یکشنبه شب اعلام کرد که ریاض روابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرده است و دیپلماتهای ایرانی تا 48 ساعت دیگر باید خاک عربستان را ترک کنند.

"حسین امیرعبداللهیان" معاون وزیر امورخارجه کشورمان پس از اعلام عادل الجبیر وزیرخارجه عربستان مبنی بر قطع کامل روابط دیپلماتیک با ایران اظهار داشت: عربستان سعودی پیش از این نیز با خطای راهبردی و اتخاذ رویکردهای شتابزده و نسنجیده ناامنی ها در منطقه را تشدید کرد، باعث رشد تروریسم و افراط گرایی شد وبا توطئه کاهش قیمت نفت به مردم کشورش و کشورهای مسلمان منطقه آسیب رساند.
معاون وزیر خارجه خاطرنشان کرد: اکنون نیز خطای راهبردی جدید مقامات سعودی اعدام آیت الله شهید شیخ نمر النمر رجل عالیقدر دینی است که به جهان اسلام و نه یک کشور خاص، تعلق دارد.

امیرعبداللهیان گفت: عربستان با اعلام تصمیم به قطع رابطه با ایران نمی تواند بر خطای بزرگ اعدام رجال دینی سرپوش بگذارد.

منبع:العالم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :