موضوعات ‌مرتبط: ورزشی ورزشی

a/36994 :کد

0

محرومیت ۹ ساله در انتظار دبیرکل فیفا

  ﺳﻪشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ — ۲۱:۰۸
تعداد بازدید : ۲۴۱   
 تحلیل ایران -محرومیت ۹ ساله در انتظار دبیرکل فیفا

کمیته اخلاق فیفا، احتمال دارد برای دبیر کل فدراسیون جهانی فوتبال ۹ سال محرومیت از تمام فعالیت‌های مرتبط با فوتبال در نظر بگیرد.

کمیته اخلاق فیفا، احتمال دارد برای دبیر کل فدراسیون جهانی فوتبال ۹ سال محرومیت از تمام فعالیت‌های مرتبط با فوتبال در نظر بگیرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، به دنبال تحقیقات کمیته اخلاق فیفا در مورد پرونده فساد اداری اعضای کمیته اجرایی فدراسیون جهانی فوتبال این کمیته با انتشار بیانیه‌ای از محرومیت 9 ساله‌ای که برای ژرومه والکه، دبیر کل فیفا پیشنهاد داده شده است، خبر داد.

 

در بیانیه سایت فیفا آمده است: دکتر کورنل بوربلی، رئیس واحد تحقیقات کمیته اخلاق فیفا،‌ از تحقیقات خود در خصوص فعالیت‌های دبیر کل فیفا، ژرومه والکه که تا پیش از این به صورت موقت محروم بوده، نتیجه‌گیری‌های لازم را انجام و گزارش خود را به واحد صدور حکم کمیته اخلاق فیفا به ریاست دکتر هانس یواخیم اکرت تحویل داده است. دکتر بورلی خواستار تمدید مدت محرومیت موقت آقای والکه از تمام فعالیت‌های مرتبط با فوتبال برای 45 روز دیگر شده است.

 

محرومیت اولیه آقای والکه که در تاریخ هفتم اکتبر در نظر گرفته شده بود 90 روزه و در تاریخ پنجم ژوئن سال 2016 به پایان می‌رسد.

 

در ادامه بیانیه فیفا آمده است: در گزارش دکتر بوربلی، پیشنهاد داده شده که محرومیتی 9 ساله و جریمه‌ای نقدی معادل 100 هزار فرانک سوئیس برای آقای والکه به اتهام تخطی سوء رفتار و تخطی از قوانین در نظر گرفته شود. تا زمان صدور حکم نهایی توسط واحد صدور حکم کمیته اخلاق فیفا، آقای والکه بی‌گناه تلقی می‌شود.

 

والکه یکی از مقامات اجرایی فیفا در دوران ریاست سپ بلاتر بود که گفته می‌شود به سوء استفاده از پست خود برای فروش غیرقانونی بلیت‌ بازی‌های جام جهانی متهم است. البته خود او هرگونه تخلف و سوء استفاده از پستش را تکذیب کرده است.

 

کمیته اخلاق فیفا پیش از این سپ بلاتر، رئیس فیفا و میشل پلاتینی، نایب رئیس فیفا و رئیس اتحادیه فوتبال اروپا را برای هشت سال از تمامی فعالیت‌های مرتبط با فوتبال محروم کرده است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :