موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/37027 :کد

0

حزب سبز آلمان:برلین نباید دیگراز رژیم مستبدعربستان حمایت کند

  چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ — ۰۱:۱۶
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -حزب سبز آلمان:برلین نباید دیگراز رژیم مستبدعربستان حمایت کند

در ادامه واکنش‌های تند و انتقادی سیاستمداران آلمانی به اعدام‌های جمعی اخیر در عربستان، حزب سبز آلمان خواستار توقف حمایت‌های دولت آلمان از رژیم مستبد عربستان شد.

در ادامه واکنش‌های تند و انتقادی سیاستمداران آلمانی به اعدام‌های جمعی اخیر در عربستان، حزب سبز آلمان خواستار توقف حمایت‌های دولت آلمان از رژیم مستبد عربستان شد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "پاسایر نویه پرسه"، سیاستمداران آلمانی بعد از اعدام‌های جمعی اخیر در عربستان سعودی از جمله اعدام روحانی برجسته شیعی شیخ نمر واکنش‌های تندی به این اقدام نشان داده برخی خواستار قطع شراکت استراتژیک با عربستان شدند.


در همین راستا "هانس پیتر اوهل" از سیاستمداران حزب سوسیال مسیحی آلمان خواستار توقف ارسال تسلیحات به عربستان شده گفت: چنین تجارت‌هایی در نقطه زمانی فعلی غلط است. بدیهی است که حالا ما باید درباره آینده مناسبات با این کشور عرب حاشیه خلیج فارس که مدت طولانی به‌عنوان یک فاکتور پایداری در یک منطقه غیر صلح‌آمیز اعتبار داشته است تجدید نظر کنیم.  


"آنتون هوفرایتر"، رئیس فراکسیون حزب سبز پارلمان آلمان نیز از دولت آلمان درخواست کرد که صادرات تسلیحات به عربستان سعودی را متوقف کند.


وی افزود: دولت آلمان منافع اقتصادی را در اولویت بالاتری از حقوق بشر قرار می‌دهد اگر به شراکت استراتژیک با عربستان سعودی همچنان ادامه دهد.


دولت آلمان نباید بیش از این از یک رژیم مستبدی مانند عربستان حمایت کند.

امید نوری‌پور، سخنگوی سیاست خارجی حزب سبز آلمان نیز خواستار عواقب برای این اعدام‌های جمعی در عربستان شده تأکید کرد که عربستان دیگر نمی‌تواند یک شریک استراتژیک آلمان باشد.


معاون رئیس فراکسیون احزاب متحد مسیحی آلمان هم شخصاً هیچ شانسی برای ارسال تسلیحات جدید به عربستان سعودی در چنین شرایطی نمی‌بیند.


"راینر آرنولد"، از سیاستمداران امنیتی حزب سوسیال دموکرات آلمان نیز با توجه به تشدید مناسبات بین عربستان سعودی و ایران خواستار بازنگری در ارسال تسلیحات به عربستان شده اظهار داشت: این یک خطای بزرگ بود که برای عربستان شرایط تولید G36 را فراهم کردیم. عربستان سعودی همیشه یک شریک سخت اما پایدار کننده برای ما بوده است و حالا تردیدها به نقش ثبات عربستان در منطقه افزایش می‌یابد. ما باید در این باره بحث کنیم.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :