موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/37145 :کد

0

مجلس ملی ونزوئلا به دست مخالفان دولت افتاد

  چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ — ۱۰:۳۸
تعداد بازدید : ۲۸۲   
 تحلیل ایران -مجلس ملی ونزوئلا به دست مخالفان دولت افتاد

مخالفان دولت پس از ادای سوگند «هنری راموس آیوپ» به عنوان رئیس جدید، به طور رسمی کنترل مجلس ملی ونزوئلا را در دست گرفتند.

مخالفان دولت پس از ادای سوگند «هنری راموس آیوپ» به عنوان رئیس جدید، به طور رسمی کنترل مجلس ملی ونزوئلا را در دست گرفتند.
 
به گزارش تحلیل ایران به نقل ازخبرگزاری اروپاپرس، جلسه مذکور درحالی برگزار شد که قبل از آن اعتبارنامه 4 نماینده مجلس ازجمله سه نماینده مخالف دولت به دلیل تخلفات شکایت شده از سوی حزب دولت ابطال شد.

هنری راموس آیوپ که به عنوان رئیس جدید مجلس ملی جایگزین «دیوسدادو کابیو» شد در نخستین سخنرانی خود خطاب به نمایندگان، بر دونکته احترام نسبت به «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا و دفاع ازتغییر دموکراتیکی تاکید کرد.

وی با اشاره به اقدامی که به رئیس جمهوری اجازه می دهد که براساس فرمان ریاست جمهوری وبدون مصوبه مجلس به حکومت بپردازد، هشدار داد: ما اجازه اجرای قوانین اقتدارگرایانه وبی فایده را نخواهیم داد. ما نمی خواهیم با قدرت مخالف باشیم اما یک قدرت تابع نیز نخواهیم بود.

رئیس جدید مجلس دراین راستا، یادآور شد که کشور دروضعیت اضطراری به سر می برد.
راموس آیوپ ازسوی دیگر خبر داد که گروه مخالفان دولت ظرف 6 ماه یک فرمول که به توسط آن سعی دارد دولت را براساس قانون اساسی تغییر دهد، پیشنهاد خواهد داد .

منبع: باشگاه خبرنگاران
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :