موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/37210 :کد

0

برپایی اعتراضات ضد خشونت علیه زنان در شهر کلن آلمان

  چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ — ۱۵:۰۲
تعداد بازدید : ۲۴۵   
 تحلیل ایران -برپایی اعتراضات ضد خشونت علیه زنان در شهر کلن آلمان

شب گذشته در شهر کلن آلمان اعتراضات ضد خشونت علیه زنان در واکنش به حملات و آزار جنسی گسترده علیه زنان در جشن های شب نوی سال میلادی برگزار شد.

شب گذشته در شهر کلن آلمان اعتراضات ضد خشونت علیه زنان در واکنش به حملات و آزار جنسی گسترده علیه زنان در جشن های شب نوی سال میلادی برگزار شد.


به گزارش تحلیل ایران، به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، شب گذشته حدود 300 نفر جلوی کلیسای جامع شهر کلن آلمان ضد خشونت علیه زنان اعتراض کردند. معترضان به این ترتیب به خشونت و آزار جنسی گسترده علیه زنان در جشن های مربوط به شب سال نوی میلادی در شهر کلن و دیگر شهرهای آلمان واکنش نشان دادند.

 

بر اساس اطلاعات پلیس حدود 250 تا 300 زن و مرد در اعتراضات شهر کلن شرکت کرده و خواستار احترام بیشتر به زنان و حمایت بهتر از آنها در برابر خشونت شدند.

 

زنان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: "خانم مرکل شما کجا هستید؟

 

چه می‌گویید؟ این ایجاد ترس می‌کند".

 

در جشن شب سال نوی میلادی ده‌ها زن در شهر کلن آلمان مورد آزار و اذیت جنسی و سرقت قرار گرفتند. ابعاد گسترده این حادثه در سراسر آلمان ترس و وحشت زیادی را ایجاد کرده است.

 

بسیاری از وزرای آلمانی خواستار رسیدگی به این مسئله شده‌اند.

 

این حملات و آزارهای جنسی علیه زنان در اطراف ایستگاه مرکزی شهر کلن رخ داده است.

 

رسانه‌های آلمانی از وقوع حوادث مشابهی در دیگر شهرهای آلمان از جمله هامبورگ هم خبر داده‌اند که البته ظاهراً ابعاد این حادثه در شهر کلن بسیار گسترده‌تر و وحشتناک‌تر بوده است.

 

وزیر کشور آلمان این حملات و آزارهای جنسی علیه زنان را به‌عنوان اقدامی نفرت‌انگیز و غیر‌قابل قبول محکوم و در عین حال تاکید کرد: این حادثه نباید منجر به این شود که ما پناهندگانی را که برای کمک نزد ما آمده‌اند تحت سوء‌ظن عمومی قرار دهیم.

 

بر اساس اظهارات شاهدان و قربانیان این حادثه مهاجمان چهره‌هایی شبیه اتباع عرب یا شمال آفریقا داشته‌اند. به گفته رئیس پلیس شهر کلن مهاجمان حدود 1000 نفر مرد در سنین بین 15 تا 35 سال بوده اند که زنان را محاصره کرده مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده و از آنها سرقت می‌کردند. یک مورد تجاوز هم گزارش شده است.

 

این انتقاد به پلیس شهر کلن وارد است که به صورت مناسب و سریع به این حادثه واکنش نشان نداده است.

 

"آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان هم به خشونت و آزار جنسی علیه زنان در شهر کلن آلمان واکنش نشان داده و با ابراز خشم از این حادثه خواستار رسیدگی قانونی سریع و پاسخ قاطعانه به آن شد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :