موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/37217 :کد

0

قطع رابطه عربستان با ایران بر مذاکرات سوریه تأثیر می‌گذارد

  چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ — ۱۵:۳۹
تعداد بازدید : ۲۹۹   
 تحلیل ایران -قطع رابطه عربستان با ایران بر مذاکرات سوریه تأثیر می‌گذارد

امیرعبداللهیان اقدام عربستان در قطع رابطه دیپلماتیک با ایران را بر گفتگوهای مربوط به سوریه تأثیرگذار دانست و گفت: این اقدام بر مذاکرات وین و نیویورک تأثیر دارد اما تهران به این گفتگوها پایبند است.

معاون عربی ــ آفریقای وزیر امور خارجه اقدام عربستان در قطع رابطه دیپلماتیک با ایران را بر گفتگوهای مربوط به سوریه تأثیرگذار دانست و گفت: این اقدام بر مذاکرات وین و نیویورک تأثیر دارد اما تهران به این گفتگوها پایبند است.


به گزارش تحلیل ایران، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی ــ آفریقای وزیر امور خارجه ایران روز چهارشنبه در نشست سه‌جانبه ایران، سوئیس و سوریه برای بررسی راه‌های کمک‌های انسان دوستانه به مردم سوریه افزود: مایلم در خصوص تحول جدید در پی قطع روابط سیاسی ریاض و تهران و تأثیر احتمالی این تصمیم نابخردانه، نادرست و نسنجیده عربستان صحبت کنم.

 

وی ادامه داد: این اقدام بر مذاکرات وین و نیویورک تأثیر دارد اما تهران به این گفتگوها پایبند است و با رایزنی با مقامات سازمان ملل و حکومت سوریه تلاش‌های خود را برای تداوم کمک همه‌جانبه به عمل می‌آورد و امیدواریم عربستان از تاریخ درس بگیرد.

 

وی همچنین سال میلادی جدید را تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد که این سال سالی بسیار خوب باشد.

 

در نشست سه‌جانبه بررسی راه‌های کمک‌های انسان دوستانه به سوریه حسین امیرعبداللهیان معاون عربی ــ آفریقای وزیر امور خارجه، منوئل بستلر معاون وزیر خارجه سوئیس و رئیس سازمان کمک‌های انسان دوستانه و احمد عرنوس دستیار وزیر خارجه سوریه حضور دارند.

 

در این نشست درباره چگونگی کمک به آوارگان سوری و نیز گفتگوهای سوری ــ سوری معاونان دستگاه دیپلماسی سه کشور رایزنی‌های لازم به عمل می‌آید.

موضوع دیگر این نشست، تحولات منطقه اعلام شده است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :