موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حمل و نقل

a/37271 :کد

0

حرکت اولین قطار در مسیر خط مترو فرودگاه مهرآباد

  چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ — ۲۰:۳۱
تعداد بازدید : ۳۱۸   
 تحلیل ایران -حرکت اولین قطار در مسیر خط مترو فرودگاه مهرآباد

اولین قطار در مسیر خط مترو فرودگاه مهرآباد، یکشنبه هفته آینده به حرکت در می‌آید.

اولین قطار در مسیر خط مترو فرودگاه مهرآباد، یکشنبه هفته آینده به حرکت در می‌آید.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مدیریت روابط عمومی وامور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، با اتمام عملیات ساخت تونل ها و نصب تجهیزات در بخش اعظم خط مترو فرودگاه مهرآباد، این مسیر دو کیلومتری برای (تست سرد) آماده شد و قرار است یکشنبه، بیستم دی ماه با حضور مسئولان عالی، اولین قطار در این مسیر به منظور انجام تست‌های فنی به حرکت دربیاید.


خط مترو فرودگاه مهرآباد به عنوان متفاوت ترین مسیر ریلی و تونلی درون شهری پایتخت با طول حدود 2 کیلومتر، از مسیر خط 4 مترو و در ایستگاه مترو بیمه انشعاب دارد.


این خط مترو، طراحی و مبلمان متفاوتی را به جهت تردد مسافران فرودگاهی نسبت به دیگر خطوط مترو تهران داراست؛ همچنین مبلمان داخلی واگن ها مخصوص حمل توشه همراه مسافر، سرفاصله حرکت قطارها و نیز قابلیت تردد قطارها به صورت هوشمند و بدون راننده از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این خط مترو است.


پیش بینی می‌شود روزانه از طریق این خط حدود 40 هزار نفر تردد کنند.


ناوگان مترو تهران پیش از این از طریق خط سه به ایستگاه راه آهن کشور متصل شده و علاوه بر فرودگاه مهرآباد، قرار است در آینده نیز فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی (ره) از طریق مسیر خط مترو تهران- پرند به مترو پایتخت متصل شود. 

منبع: خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :