موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/37394 :کد

0

علیه آزمایش بمب هیدروژنی کره شمالی اقدام می‌کنیم

  پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۵۸
تعداد بازدید : ۲۹۷   
 تحلیل ایران -علیه آزمایش بمب هیدروژنی کره شمالی اقدام می‌کنیم

شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرد، فورا آماده‌سازی تدابیر تازه علیه کره شمالی در ارتباط با آزمایش یک بمب هیدروژنی توسط این کشور را آغاز می کند.

 

شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرد، فورا آماده‌سازی تدابیر تازه علیه کره شمالی در ارتباط با آزمایش یک بمب هیدروژنی توسط این کشور را آغاز می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، شورای امنیت سازمان ملل متحد آزمایش کره شمالی را که چهارشنبه صبح انجام شد، محکوم و اعلام کرد که در نتیجه این آزمایش، تهدید آشکار علیه صلح و امنیت بین المللی همچنان ادامه دارد.پیونگ یانگ در بیانیه‌ای تعجب آور اعلام کرد که یک آزمایش هسته‌ای موفقیت‌آمیز داشته است. تلویزیون رسمی این کشور با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: اولین بمب هیدروژنی این کشور به طور موفقیت آمیز در ساعت 10 صبح (به وقت محلی) 6 ژانویه 2016 بر اساس برنامه‌های استراتژیک حزب کارگر با موفقیت آزمایش شد.

این چهارمین آزمایش هسته ای کره شمالی از سال 2006 است، اما اگر تایید شود اولین آزمایش یک بمب هیدروژنی خواهد بود. بمب های هیدروژنی هم با واکنش های هسته ای منفجر می شوند.

با این حال دولت آمریکا همچون شماری از کارشناسان اتمی دقت ادعای کره شمالی را زیر سوال برده است. جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید گفت: تحلیل های اولیه با ادعای کره شمالی مبنی بر انجام یک آزمایش موفق بمب هیدروژنی همخوانی ندارد.

او افزود:‌ در طول شب گذشته اتفاقی نیفتاده که نظر ما را نسبت به توانایی های اتمی کره شمالی عوض کرده باشد.

ارنست گفت که انزوای کره شمالی با تلاش این کشور برای انجام اقدامات بیش از پیش تحریک آمیز افزایش یافته است.با این حال، شورای امنیت یک نشست اضطراری داشت که به درخواست آمریکا، ژاپن و کره جنوبی برگزار شد.

البیو روسلی، سفیر اروگوئه در سازمان ملل که ریاست کنونی شورا را به عهده دارد، گفت که اعضای شورا یادآوری کردند که در گذشته عزم خود را برای اتخاذ تدابیر قابل توجه بیشتر در صورت انجام یک آزمایش اتمی دیگر توسط کره شمالی ابراز داشته اند.

او افزود:‌ در راستای این تعهد و فاحش بودن تخطی صورت گرفته، آنها فورا کار بر روی این تدابیر در قالب یک قطعنامه تازه شورای امنیت را شروع خواهند کرد.

موتوهید یوشیکاوا، سفیر ژاپن در سازمان ملل خواستار قطعنامه سریع و قاطعانه شورا شد. او گفت:‌ در صورتی که شورای امنیت این تدابیر را اتخاذ نکند اقتدار و اعتبارش زیر سوال خواهد رفت.با این حال او و سایر اعضا جزئیات این تدابیر احتمالی و زمان آنها را فاش نکرده اند.

منبع: ایسنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :