موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی رسانه

a/37395 :کد

0

پایگاه خبری- تحلیلی "تحلیل ایران" یک ساله شد.

  پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ — ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۴۲۷   
 تحلیل ایران -پایگاه خبری- تحلیلی "تحلیل ایران" یک ساله شد.

در۱۷دی سال۹۳هتل هویزه افتخارمیزبانی ازمراسم رونمایی وب سایت تحلیلی ایران راداشت.همزمان باهفته وحدت و درآستانه میلادفرخنده پیامبراعظم(ص)پایگاه تحلیلی وخبری تحلیل ایران رونمایی شدورسماکارخودرا آغازکرد .

بسمه تعالی

  یک سال از فعالیت پایگاه خبری- تحلیلی  تحلیل ایران می گذرد. در17دی ماه سال1393هتل هویزه افتخارمیزبانی ازمراسم رونمایی وب سایت تحلیلی ایران راداشت.همزمان باهفته وحدت و درآستانه میلادفرخنده پیامبراعظم(ص)پایگاه تحلیلی وخبری تحلیل ایران رونمایی شدورسماکارخود راآغازکرد .

 

در این مراسم که با حضور دهها نفر از شخصیتهای سیاسی و فرهنگی و رسانه ای و روزنامه نگاران رسانه ها در هتل هویزه برگزار شد بخشهای مختلف سایت معرفی و از آنها رونمایی شد.دکتر خدادی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در این مراسم با اشاره به تغییرات فناوری اطلاعات در امر اطلاع رسانی در جهان جدید گفت : امروز مهم تر از تولید و توزیع اطلاعات مساله تحلیل و تفسیر اطلاعات است و امیدواریم سایت تحلیل ایران بتواند در ارایه تحلیل های نو متفاوت موفق باشد .

 

در ادامه برنامه دکتر گل وردی معاون اجرایی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه منطقه و جهان آبستن تحولات زیاد و متنوعی است و آگاهی در خصوص آنها در لایه های عمیق تر یک ضرورت انکار ناپذیر است گفت : اگر رویدادها و تحولات مهم را مورد تجزیه و تحلیل های واقع بینانه قرار ندهیم  این فرصت را به دیگران داده ایم که تفسیرهای غلط خود را ارایه دهند و منافع و امنیت ملی ایران را نادیده بگیرند.

 

دکتر گل وردی در ادامه با تاکید براینکه رسانه های کشور باید به سوی خصوصی سازی بروند و بخش غیر دولتی مدافع  اصلی منافع انقلاب و نظام شود ایجاد سایت تحلیل ایران را اغاز تجربه ای موفق در این حوزه خواند و ابراز امیدواری کرد این سایت بتواند رویکرد تحلیلی عمیقی به مسائل و موضوعات کشور و جهان داشته باشد .

 

در ادامه این مراسم دکتر امیر دبیری مهر سردبیر سایت تحلیل ایران رویکرد تحلیلی  ؛ پرهیز از سیاست زدگی ، جوان گرایی و توجه جدی به منافع ملی و امنیت ملی  را ویژگی های این سایت اعلام کرد و گفت : امروز برای دفاع از هویت ایرانی و اسلامی و انقلابی باید مساله تولید محتوا را جدی بگیریم وگرنه دیگران این هویت سه بعدی ایرانیان را با تولید محتوای نادرست مورد هجمه قرار می دهند.

 

سردبیر تحلیل ایران در ادامه افزود : گروه مطالعاتی و تحلیلی تحلیل ایران قصد دارد با درک این مشکل، توجه و تمرکز مخاطب خود را به مهمترین مسائل ایران و جهان در ابعاد سیاسی، نظامی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی جلب کند. تلاش و سعی گروه شورای نویسندگان تحلیل ایران این است که زاویه دید جدید و متفاوتی را برای درک بهتر تحولات مورد اشاره بکار گیرند نگاهی که مبتنی بر اطلاعات درست، تحلیل دقیق و علمی و واقع نگرانه و در صورت امکان و نیاز دارای توانایی در پیش بینی آینده باشد.

 

وی افزود : از این رو زین پس تلاش خواهیم کرد در هرهفته بین ۴ تا ۶ موضوع و مساله مهم و اصلی را از میان هزاران مساله و موضوع مطرح در رسانه های برگزیده و در نزد متفکران و اندیشمندان، با رویکردی تحلیلی و دقیق مورد بحث قرار دهیم. نفس انتخاب موضوعات خاص در نگاه ما نشان دهنده ترجیحات راهبردی شورای نویسندگان است اما در اطلاع رسانی و تحلیل و تفسیر این موضوعات با تکیه بر انباشت دانش اجتماعی و انسانی و بهره گیری بهینه ازنظریه های موجود اهتمام می شود با آزاد اندیشی و خلاقیت ذهنی و فکری و با در نظر گرفتن منافع و امنیت ملی؛ زمینه های تحلیلی ارتقای قدرت و اقتدار ملی ایرانیان را در ذیل حاکمیت  جمهوری اسلامی فراهم سازیم.

 

در انتهای این مراسم شرکت کنندگان  پرسش هایی را در خصوص شکل و محتوای سایت تحلیل ایران مطرح کردند. اکنون پس از گذشت یک سال از فعالیت شبانه روزی همکاران فعال و تلاشگر در این سایت مسئولین  این پایگاه اعم از هیئت تحریریه و تمامی اعضای فعال این سایت در تلاشند که آخرین اطلاعات و اخبار را  در معرض دید کاربران و علاقمندان خود قرار دهد.

 

همچنین اعضای هیئت تحریریه این پایگاه خبری- تحلیلی  تمامی تلاش خود را به کار می بندد که اخرین و جدیدترین تحلیل های راهبردی را در زمینه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، محیط زیست، فناوری و اطلاعات را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

 

روزانه حداقل ٢٠٠ تا خبر  با حد اقل تاخیر بصورت 24 ساعته بارگزاری می شود . اکنون در آستانه  اولین سالگرد  صفحه مربوط به استانها راه اندازی شد تا کلیه اخبار و اطلاعات تمامی استانهای کشور را پوشش دهد. این سایت همچنین از متخصصین تحلیلگر در تمامی  زمینه های مورد نظر بهره برداری می نماید  تا رضایت کاربران را جلب نماید.در این راستا بسیار خوشوقتیم که نقطه نظرات کاربران محترم را در راستای پر بار نمودن محتوای ارائه شده خود داشته باشیم.

 

بدون شک نقطه نظرات کاربران  محترم پایگاه ما را در  ارائه هر چه بهتر  اخبار و تحلیل های راهبردی یاری خواهد نمود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :