موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/37438 :کد

0

ترس از بیان حقیقت عامل قتل شیخ النمر بود

  پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ — ۰۸:۵۰
تعداد بازدید : ۳۵۴   
 تحلیل ایران -ترس از بیان حقیقت عامل قتل شیخ النمر بود

سخنگوی شورای اهل بیت در آمریکا با بیان اینکه رژیم آل سعود بارها ناقض حقوق بشر بوده تاکید کرد که دولت عربستان از افراد بازگو کننده حقیقت به شدت هراس دارد.

سخنگوی شورای اهل بیت در آمریکا با بیان اینکه رژیم آل سعود بارها ناقض حقوق بشر بوده تاکید کرد که دولت عربستان از افراد بازگو کننده حقیقت به شدت هراس دارد.


به گزارش تحلیل ایران، «حسین عبدالله عزیز گفت: در رژیم نالایق سعودی که خود بارها ناقض حقوق بشر بوده است ترس بسیاری از افرادی وجود دارد که هراسی از بیان حقیقت ندارند.


وی در ادامه افزود: دیکتاتوری حکومت ظالمانه که اخیرا علت مرگ هزاران نفر در مراسم حج بوده به دنبال خاموش کردن صدای یک نفر نبود بلکه هدف سرکوب یک جنبش بود. اگر عضوی از بدن مانند دست یا پا را قطع کنند امکان زنده بودن فرد وجود دارد اما درصورتی که سر را از بدن جدا کنند، بدن قادر به ادامه حیات نخواهد بود.


سخنگوی شورای اهل البیت در پایان گفت: رژیم سعودی به حدی از مسلمانان شیعه در آن بخش از عربستان هراس دارد که تصمیم به قتل شیخ نمر، روحانی برجسته این منطقه می‌کند. هدف از این اقدام سرکوب کردن تمام جمعیت شیعه و خاموش کردن صدای اعتراض شیعیان دیگر بوده است. بدون شک این تصمیم یک اشتباه استراتژیک و سیاسی بوده است. جنبش بیداری را نمی‌توان سرکوب کرد. این اقدام منجر به نارضایتی و ناآرامی بیشتر از رژیم سعودی خواهد شد و سوالاتی را درباره تفاوت میان این کشور و داعش ایجاد خواهد کرد.


رژیم سعودی روز شنبه دوازدهم دی ماه برابر با دوم ژانویه 2016 در بیانیه‌ای، از اعدام چهار نفر از شخصیت‌های شیعی‌ عربستان و در رأس آنها شیخ نمر باقر النمر، کنار 42 نفر دیگر، خبر داد.

آل سعود سه مبارز شیعی دیگر به‌نام‌های علی سعید الربح، محمد علی عبدالکریم الصویلم و محمد فیصل محمد الشیوخ را به شهادت رسانده است.


گروههای مختلف سیاسی، حزبی و شخصیت‌های مختلف جهان اسلام، جنایت آل سعود در به شهادت رساندن شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته شیعی را به‌جرم مطالبه حقوق مشروع و غصب‌شده مردم منطقه شرق عربستان محکوم کردند و اعتراضات به این اقدام شنیع رژیم سعودی همچنان ادامه دارد.


منبع: تسنیم

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :