موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/37503 :کد

0

اتهام ایران درباره حمله به سفارتش در یمن را بررسی می‌کنیم

  پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ — ۱۶:۲۳
تعداد بازدید : ۳۶۵   
 تحلیل ایران -اتهام ایران درباره حمله به سفارتش در یمن را بررسی می‌کنیم

در پی اعلام حمله جنگنده‌های سعودی به ساختمان سفارت ایران در صنعاء، سخنگوی ائتلاف سعودی اعلام کرده که عربستان درباره این مسأله تحقیق می‌کند.

در پی اعلام حمله جنگنده‌های سعودی به ساختمان سفارت ایران در صنعاء، سخنگوی ائتلاف سعودی اعلام کرده که عربستان درباره این مسأله تحقیق می‌کند.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، امروز پنجشنبه «حسین جابری‌انصاری» سخنگوی وزارت خارجه ایران خبر داد که هواپیماهای عربستان در یمن به سفارت ایران حمله موشکی کرده‌اند.


به گفته جابری‌انصاری، در این حمله علاوه بر وارد آمدن خسارت به ساختمان سفارت، تعدادی از نیروهای نمایندگی ایران نیز مجروح شده‌اند.


در پی این خبر، «احمد العسیری» سخنگوی ائتلاف سعودی علیه یمن گفت: درباره آنچه ایران گفته تحقیق می‌کنیم.


شبکه خبری «العربیه» گزارش داد که احمد عسیری گفته حوثی‌ها (انصار الله) سفارت‌های متروکه را برای عملیات نظامی استفاده می‌کنند و ائتلاف موشک‌اندازهای حوثی‌ها را هدف گرفته است.


عربستان طی چند روز گذشته و در پی حوادث مربوط به سفارت و کنسولگری این کشور در تهران و مشهد روابط خود را با ایران قطع کرده و به دنبال متحد کردن کشورهای عربی برای قطع روابط با ایران است.


تنش دیپلماتیک میان ایران و عربستان پس از روی کار آمدن «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی و پسر او «محمد بن سلمان» و «محمد بن نایف» ولی‌عهد این کشور ایجاد شد و پس از اعدام شیخ نمر باقر النمر روحانی مبارز شیعی به بحران تبدیل شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :