موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/37553 :کد

0

امیدواری کامرون به حل و فصل اختلافات لندن با اتحادیه اروپا

  پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ — ۲۰:۵۰
تعداد بازدید : ۲۵۶   
 تحلیل ایران -امیدواری کامرون به حل و فصل اختلافات لندن با اتحادیه اروپا

نخست وزیر انگلیس تاکید کرد: مذاکرات بر سر اصلاح اتحادیه اروپا به خوبی در جریان است و وی مطمئن است که مسائل مطرح شده شامل رقابت پذیری و مهاجرت را می‌توان با موفقیت حل و فصل کرد.

نخست وزیر انگلیس تاکید کرد: مذاکرات بر سر اصلاح اتحادیه اروپا به خوبی در جریان است و وی مطمئن است که مسائل مطرح شده شامل رقابت پذیری و مهاجرت را می‌توان با موفقیت حل و فصل کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس امروز پنجشنبه در سخنانی در جمع خبرنگاران پس از دیدار شب گذشته با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان تصریح کرد: ما بر این باوریم که همه مسائل قابل حل و فصل شدن است. مذاکرات به خوبی پیش می رود. مذاکرات سخت است. مسائل سختی وجود دارد.

 

وی در ادامه افزود: ولی من مطمئنم که می توانیم این مذاکرات را به نتیجه برسانیم و پس از آن همه پرسی سراسری را برگزار کنیم.

 

اظهارات کامرون در شرایطی است که نظرسنجی موسسه او آر بی حاکی است بیش از 54 درصد انگلیسی ها از خروج این کشور از اتحادیه اروپا حمایت می کنند.

 

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که 64 درصد مردم 14 کشور عضو اتحادیه اروپا ترجیح می دهند که انگلیس همچنان در این اتحادیه باقی بماند. تنها 6 درصد مردم انگلیس ترجیح می دهند تا از یورو به عنوان پول رسمی استفاده کنند.

 

دیوید کامرون قول داده است تا در صورت عدم موافقت اتحادیه اروپا با اصلاحات پیشنهادی لندن، همه پرسی عضویت انگلیس در این اتحادیه را تا پایان 2017 میلادی برگزار کند.

 

کامرون قصد دارد برای بازنگری در روابط لندن با بروکسل مذاکرات مجددی را انجام دهد. انگلیس در سال 1973 میلادی به اتحادیه اروپا پیوسته و اکنون خواستار اصلاحات قوانین اروپا از جمله قوانین مهاجرت شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :