موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/37627 :کد

0

خطر داعش برای غرب امروز بیشتر از همیشه است

  جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۰۴
تعداد بازدید : ۳۶۹   
 تحلیل ایران -خطر داعش برای غرب امروز بیشتر از همیشه است

سازمان اطلاعات امنیت آلمان خطر تروریسم داعش برای غرب را بیش از همیشه ارزیابی کرده و اعلام کرد که شرایط تهدید امروز برای غرب بیشتر از سال ۲۰۰۱ است.

سازمان اطلاعات امنیت آلمان خطر تروریسم داعش برای غرب را بیش از همیشه ارزیابی کرده و اعلام کرد که شرایط تهدید امروز برای غرب بیشتر از سال ۲۰۰۱ است.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه آلمانی "دی ولت"، سازمان اطلاعات امنیت آلمان در گزارشی از یک تهدید بزرگ از طرف تروریسم داعش خبر داده و اعلام کرد که شرایط در غرب خطرناک تر از سال 2001 است.


به این ترتیب سازمان اطلاعات امنیت آلمان بر اساس یک گزارش مطبوعاتی تصویر تیره و تاری را از تهدید ناشی از تروریسم داعش برای غرب مشخص کرد.


بر اساس گزارش روزنامه "زوددویچه سایتونگ" و رسانه هایNDR  وWDR  آلمان، شرایط خطر برای جوامع غربی امروز به صورت غیر قابل مقایسه بیشتر از سال 2001 است. تروریسم داعش و همچنین شبکه تروریستی القاعده امروز نسبت به قبل فضای بیشتری را تحت سلطه خود دارند.


در این گزارش بخصوص درباره شرایط منطقه بی ثبات هندوکش که در مجاورت مستقیم اروپا قرار دارد هشدار داده شده است.

همچنین در این گزرش درباره شمار بیش از حد بالای تروریست های داوطلب از غرب به مناطق بحرانی هشدار داده شده است.


بر اساس این گزارش داعش در حال حاضر در 30 کشور حضور دارد و مانند سابق به دنبال وارد کردن القاعده به مبارزه مستقیم با غرب است و به صورت هدفمند با حملات تروریستی این هدف را دنبال می کند که خشونت خود را به وطن نیروهای مبارز خود که آن ها را از کشورهای مختلف جذب کرده است وارد کند. به این ترتیب غرب برای دخالت نظامی در منطقه تحت فشار قرار می گیرد.


بر اساس این گزارش، سازمان اطلاعات امنیت آلمان هشدار داده است که با توجه به ایدئولوژی جهادی ها ما نباید امیدوار باشیم که داعش به دلیل وخامت اوضاع قدرت سیاسی و شکست های شدید نظامی اش مبارزات خود علیه غرب را متوقف کند.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :