موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی محیط زیست

a/37720 :کد

0

درگیری مسلحانه شکارچیان غیرمجازبا محیط‌بانان پارک ملی گلستان

  جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴ — ۱۲:۲۰
تعداد بازدید : ۵۵۴   
 تحلیل ایران -درگیری مسلحانه شکارچیان غیرمجازبا محیط‌بانان پارک ملی گلستان

مدیرکل محیط زیست استان گلستان گفت: درگیری مسلحانه شکارچیان غیرمجاز با محیط‌بانان پارک ملی گلستان سبب آسیب دیدگی یکی از محیط بانان شد.

مدیرکل محیط زیست استان گلستان گفت: درگیری مسلحانه شکارچیان غیرمجاز با محیط‌بانان پارک ملی گلستان سبب آسیب دیدگی یکی از محیط بانان شد.


به گزارش تحلیل ایران، به‌نقل از روابط‌عمومی محیط‌زیست گلستان، اسماعیل مهاجر اظهار داشت: در درگیری مسلحانه بین شکارچیان غیرمجاز و محیط بانان پارک ملی گلستان، یک قبضه اسلحه گلوله‌زنی قاچاق کشف و یکی از شکارچیان دستگیر شد.

 

وی افزود: مأموران یگان حفاظت محیط بانی‌های لهندر در حین گشت و کنترل در منطقه قویونلی با مشاهده 4 نفر شکارچی متخلف که 2 نفر از آنان مسلح و در حال آغاز و تعقیب شکار قوچ و میش در داخل پارک ملی گلستان بودند، در صدد دستگیری آنان برآمدند.

 

مدیرکل محیط زیست استان گلستان تصریح کرد: متخلفان آغاز به‌درگیری فیزیکی با محیط‌بانان کردند و که در نهایت با جلوگیری و پیشگیری از هرگونه تخلف در زمینه شکار و صید یکی از این شکارچیان با یک قبضه اسلحه گلوله زنی قاچاق دستگیر شد و سه متخلف دیگر متواری شدند.

 

مهاجر گفت: در این درگیری یکی از محیط‌بان‌ها از ناحیه مچ دست دچار آسیب‌دیدگی شد و متخلف دستگیر شده وپس از تنظیم صورتجلسه تخلف تحویل مقامات قضایی شد.

 

وی اظهار کرد: 3 متخلف دیگر شناسایی و تلاش‌های انتظامی و قضایی برای دستگیری آن‌ها ادامه دارد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :