موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/37858 :کد

0

جمهوری اسلامی در کانون دفاع از ارزش های انسانی و اسلامی است

  شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ — ۰۰:۰۱
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -جمهوری اسلامی در کانون دفاع از ارزش های انسانی و اسلامی است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی ایران در کانون دفاع از ارزش های انسانی و اسلامی است و آن هایی که با ما مقابله می کنند ضد حقوق بشرند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی ایران در کانون دفاع از ارزش های انسانی و اسلامی است و آن هایی که با ما مقابله می کنند ضد حقوق بشرند همانگونه که در زمان انقلاب و دفاع مقدس به جای اینکه به دنبال عدالت باشند از شاه و صدام حمایت کردند.


به گزارش تحلیل ایران؛ سردار سرلشگر محسن رضایی عصر جمعه درآیین بزرگداشت سی و هفتمین سالگرد شهدای قیام پانزدهم دی ماه 1357 روستای رودزیر( بهمئی) و یادمان شهدای مدافع حرم که با حضور جمعی از اقشار مردم درحسینیه امام علی ( ع ) اهواز برگزار شد اظهار کرد: شهدای انقلاب و مدافعان حرم اهل بیت (ع) شجاعانه و غیرتمندانه در برابر دشمن از کشور دفاع کردند که و در این بین ایل بختیاری افتخارات بزرگی را در کارنامه خود دارد و اکنون نیز در کنار برادران غیور عرب خوزستان نقش موثری در دفاع از اسلام دارند .


وی با بیان این که دشمنان اسلام با جنگ و تحریم و ایجاد نا امنی در منطقه قصد آسیب رساندن به کشور را دارند گفت: آمریکا و اسرائیل و کشورهای غرب به بهانه های مختلف برای ملت ایران محدودیت ایجاد کرده و به دنبال تحریم های جدید هستند اما تمامی این بهانه ها غلط است چرا که هرتهمتی به ایران می زنند خودشان آغاز کننده این راه بوده اند.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به صحبت های اخیر جان کری مبنی بر این که باید ایران را در قبال بی ثباتی منطقه مسئولیت پذیر کنیم گفت: آمریکا نقش بسزایی در تحریک عربستان برای حمله به یمن و ورود تانک های سعودی به بحرین داشته و به روش های مختلف به تروریست های تکفیری در سوریه و عراق کمک می کند و چگونه می تواند اتهام بی ثباتی در منطقه را به ایران بزند.


وی یادآور شد: کشورهای غربی بخصوص آمریکا در روزهای اخیر مطرح کرده اند که ایران نباید فرقه گرایی کند واین درحالی است که یک عالم روحانی درعربستان تنها به جرم یک سخنرانی ساده به اعدام محکوم و سپس به شهادت رسید.


رضایی با بیان این که کشورهای غربی خود عامل اصلی فرقه گرایی هستند افزود: این کشورهای غربی علاوه بر تهمت فرقه گرایی تهمت حمایت از تروریست به ما می زنند و این درحالی است که بدترین جنایت ها را خودشان مرتکب می شوند و کشورهایی نظیر اسرائیل و عربستان در کنار امریکا همیشه حامی تروریست بوده و از فرقه گرایان حمایت کردند.


وی حضور مدافعان حرم را در کشورهای سوریه وعراق را تنها در جهت دفاع از ارزش های انسانی و اسلامی دانست و گفت: این غیور مردان برای دفاع از عدالت جان خود را فدا کرده و برای دفاع از امنیت و ثبات در منطقه و ایجاد امنیت پایدار برای مرزهای کشور در صحنه هستند.


وی تجاوز طلبی،نا امنی ، بی ثباتی،ترور و ضد حقوق بشر بودن را کارنامه دولت امریکا و کشورهای غرب برشمرد و افزود: برادران ما برای دفاع از ارزش های اسلامی در دمشق و عراق شهید شدند در حالی که کشورهای غرب همواره یکی از حامیان اصلی تروریست در منطقه به شمار می روند.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به ماجراجویی رژیم آل سعود درآب های خلیج فارس اشاره کرد و گفت: عربستان در زمان حاضر درخلیج فارس به دنبال ماجراجویی است و اقداماتی که اکنون عربستان درپیش گرفته است صدام نیز پیش از جنگ تحمیلی در پیش گرفته بود و برای مخالفان کشور در داخل ایران و خارج هزینه می کرد و آن ها را آموزش می داد.


وی با بیان این که ما خواهان امنیت و ثبات منطقه هستیم، گفت: دشمنان ایران سرعقل بیایند چرا که با وجود تمامی سلاح های مدرن در منطقه با خفت دفن خواهند شد. 


دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در گردهمایی بزرگ سلحشوران گردان جعفر طیار و گرامیداشت شهدای این گردان در دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم اهل بیت(ع) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهدای سرافراز اظهارکرد: گردان جعفر طیار از گردان های خط شکن،موثر و پرتلاش در دوران دفاع مقدس بود. 


وی با بیان این که گردان جعفر طیار اگرچه خود جزء یک لشگر بود اما ظرفیت یک لشگر را داشت افزود: این گردان در دوران جنگ تحمیلی رزمندگان بیشماری را در خود جای داده و در صحنه های نبرد میدان های فراوانی را برای رزمندگان اسلام باز کرد. 


وی این گردان را یک خانواده مجاهد دانست و گفت: اگرچه سال ها از جنگ می گذرد اما گردان جعفر طیارهمچنان زنده است و رزمندگان غیوری را به جبهه های نبرد با دشمنان اسلام و نظام اعزام می کند. 


رضایی با بیان این که دشمنان می خواستند ملت ایران را در برابر ظلم و ستم ساکت کنند گفت: این گردان در جنگ نابرابر قیام کرد اما این قیام برای عدالت و استقلال بود و با این که به شکل نظامی می جنگید اهداف انقلابی را دنبال می کرد. 


وی بیان کرد: دشمنان قصد داشتند ایران را ناتوان جلوه دهند و آزادی و استقلال را از ما بگیرند اما نمی دانستند که جنگ قدرت دفاعی کشور ما را بالا برده و هرچه از جنگ گذشت این قدرت دفاعی نیز بیشتر از گذشته شد تا این که به تحریم های سیاسی و اقتصادی روی آوردند. 


رضایی ادامه داد: کشورهای غربی به بهانه ساخت سلاح هسته ای کشور ما را تحریم کردند در حالی که خودشان هم بمب اتمی ساخته بودند و هم از آن در جنگ استفاده کرده بودند. 


دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: این کشورهای غربی پس از این که در تحریم ها راه به جایی نبردند اکنون به بهانه مقابله با تروریسم و جلوگیری از دستیابی ایران به موشک های پیشرفته با تحریم های جدید موشکی ما را تهدید می کنند. 


وی به حمایت کشورهای غربی از تروریسم اشاره کرد و گفت: این کشورها در طول تاریخ همواره همراه کشورهایی بوده اند که حکومتشان برپایه دیکتاتوری و ظلم ایجاد شده و هیچ اثری از رعایت حقوق بشر در این کشورها مشاهده نشده است همانگونه که در طول تاریخ به جای حمایت از مردم ستم دیده منطقه از تروریسم حمایت کردند. 


رضایی با بیان این که ملت های اروپایی به زودی خواهند فهمید که در کنار بدترین تروریست های عالم که به دست دولت های خود ساخته شده اند قرار گرفته اند گفت: شعارهای حقوق بشری در کنار دولت ها و حکامی قرار گرفته است که دیگرچیزی به غیر از آبروریزی برای کشورشان ازخود به جای نگذاشته اند. 


گردهمایی بزرگ سلحشوران گردان جعفرطیار و گرامیداشت شهدای این گردان در دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم اهل بیت(ع) جمعه شب با حضور محسن رضایی دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام ،جمعی از فرماندهان بسیج و سپاه، بسیجیان و نیروهای گردان جعفرطیار خوزستان در مسجد اعظم اهواز برگزار شد. 

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :