موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/37913 :کد

0

نخست وزیر مجارستان: گسیل پناهجویان به اروپا باید متوقف شود

  شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۵۴
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -نخست وزیر مجارستان: گسیل پناهجویان به اروپا باید متوقف شود

ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان که کشورش مرزهای خود با صربستان و کرواسی را به خاطر مهاجرین حصار کشی کرده است، گفت: گسیل مهاجرین به اتحادیه اروپا باید به طور کامل متوقف شود و نه فقط کاهش یابد.

ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان که کشورش مرزهای خود با صربستان و کرواسی را به خاطر مهاجرین حصار کشی کرده است، گفت: گسیل مهاجرین به اتحادیه اروپا باید به طور کامل متوقف شود و نه فقط کاهش یابد.

 

به گزارش تحلیل ایران، رسانه های خبری بالکان گزارش دادند که نخست وزیر مجارستان روز جمعه در مصاحبه ای با رادیو دولتی این کشور ضمن اشاره به اینکه بحران آوارگان جنگی مساله تعیین کننده در سال 2016 خواهد بود، کشورهای اتحادیه اروپا را به ایجاد خط دفاعی اروپا در مرزهای شمالی یونان با مقدونیه و بلغارستان فراخواند.


بنا به این گزارش، اوربان همچنین با اشاره به اینکه هیچ کشور دیگری به غیر از مجارستان از مرزهای خارجی خود، حفاظت و دفاع نمی کند، گفت که ایجاد دیوار در مرز مانند روادید شنگن به منظور تردد آزاد مردم است.
وی هشدار داد که اروپایی ها به طور فزاینده ای امکانات حرکت و تردد آزاد را از دست می دهند.


مجارستان به دلیل جلوگیری از عبور آوارگان جنگی و پناهجویان از این کشور ابتدا در شهریور ماه مرزهای خود را بر صربستان و سپس در آبان ماه بر کرواسی با کشیدن سیم خاردار مسدود کرد.


پناهجویان به دنبال بسته شدن مرزهای مجارستان با مرز صربستان برای ادامه مسیر خود به کشورهای شمال اتحادیه اروپا مجبور شدند که مسیر خود را از صربستان به سوی کرواسی تغییر دهند.


پس از بسته شدن مرزهای مجارستان با صربستان، پناهجویان برای رسیدن به کشورهای اتحادیه اروپا بویژه آلمان، سوئد و هلند مسیر خود را به سوی مرزهای کرواسی تغییر دادند و به همین دلیل حکومت زاگرب با تأکید بر اینکه امکان پذیرفتن آنان را به تعداد بالا ندارد درخواست کمک از اتحادیه اروپا کرد و در اقدامی یک جانبه مرزهای خود را بر روی کامیون های صربستان بست.


مجارستان در آبان ماه امسال با کشیدن سیم خاردار در نوار مرزی با کرواسی این بخش از مرزهای خود را علاوه بر صربستان بر آوارگان جنگی و مهاجرانی که قصد عبور از این کشور را به دیگر کشورهای بزرگ اتحادیه اروپا داشتند، مسدود کرد و این امر باعث شد مهاجرین برای بار دیگر مسیر خود را تغییر داده و از طرف کرواسی برای رسیدن به اتریش، آلمان و سوئد وارد اسلوونی شوند.


بحران آوارگان جنگی نشان داد که اتحادیه روپا نه تنها برای حل و فصل مسایل امکانات و توانایی کافی ندارد، بلکه ثابت کرد که کشورهای این اتحادیه از موضع یکسان در برابر مشکلات و معضلات برخوردار نیستند.


سازمان بین المللی در امور مهاجرین پیشتر اعلام کرده بود که تعداد آوارگان جنگی که طی سال 2015 میلادی از طریق زمینی و دریایی وارد اروپا شده اند از مرز یک میلیون نفر گذشته است.


این سازمان بین المللی با انتشار بیانیه ای ضمن اشاره به اینکه از ابتدا تا اواخر سال 2015 بیش از یک میلیون و 5 هزار نفر وارد قاره اروپا شدند، اعلام کرد که تعداد آوارگان جنگی در اروپا در سال 2015 نسبت سال پیش از آن افزایش داشته است.


داده های اعلام شده فقط مربوط به آوارگان جنگی وارد شده طی سال 2015 میلادی از طریق یونان، بلغارستان، ایتالیا، اسپانیا، مالت و قبرس است.


بنابه این گزارش، بیش از800 هزار آواره جنگی در سال 2015 از ترکیه از راه دریا به یونان وارد شده اند که اکثر آنها از شهروندان سوریه و 455 هزار نفر دیگر از کشورهای عراق و افغانستان بوده اند.


همچنین گزارش شده است که بیش از 3هزار و 800 آواره جنگی در مسیر رسیدن به اروپا طی سال 2015 میلادی جان خود را از دست داده اند.

 

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :