موضوعات ‌مرتبط: فناوری موبایل

a/38032 :کد

0

اپل جایگاه ناامن‌ترین سیستم‌عامل سال ۲۰۱۵ را بدست آورد

  شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ — ۱۲:۵۴
تعداد بازدید : ۳۸۳   
 تحلیل ایران -اپل جایگاه ناامن‌ترین سیستم‌عامل سال ۲۰۱۵ را بدست آورد

هرساله وبسایت CVE Details اقدام به گردآوری اطلاعاتی در مورد نرم‌افزارهایی که بیش‌ترین آسیب‌پذیری را داشته‌اند، می‌کند؛ این اطلاعات شامل سیستم‌عامل‌ها و نرم‌افزارهای کاربردی است. در کمال تعجب، شرکت...

هرساله وبسایت CVE Details اقدام به گردآوری اطلاعاتی در مورد نرم‌افزارهایی که بیش‌ترین آسیب‌پذیری را داشته‌اند، می‌کند؛ این اطلاعات شامل سیستم‌عامل‌ها و نرم‌افزارهای کاربردی است. در کمال تعجب، شرکت مدعی اپل در صدر این جدول قرار گرفته است.

 

   به گزارش تحلیل ایران، در هر سال، وبسایت CVE Details داده‌های گردآوری کرده از نرم‌افزارهایی که بیش‌ترین آسیب‌پذیری را داشته‌اند، منتشر می‌کند. این وبسایت به تازگی لیست داده‌های مربوط به سال ۲۰۱۵ میلادی را منتشر کرده است. در این لیست، شرکت اپل که همیشه به امنیت خود می‌بالیده، با ۳۸۴ آسیب‌پذیری در سیستم‌عامل مک OS X و ۳۷۵ حفره‌ امنیتی در سیستم‌عامل آیفون (iOS)، در بالاترین سطح لیست یاد شده قرار دارد! نرم‌افزار ادوبی فلش هم با ۶۱ اختلاف در تعداد آسیب‌پذیری نسبت به سیستم‌عامل iOS، در رتبه‌ی سوم آسیب‌پذیرترین‌ها قرار گرفته است. 
 
شرکت مایکروسافت هم با ۲۳۱ آسیب‌پذیری امنیتی مربوط به مرورگر اینترنت اکسپلورر، در رتبه‌ هفتم این لیست واقع شده است؛ اما انتظار می‌رود با مرورگر جدید مایکروسافت اج، تعداد آسیب‌پذیری‌ها در آینده‌ای نزدیک روند کاهشی به خود بگیرد. سیستم‌عامل ویندوز ۸.۱ با وجود ۱۵۱ حفره‌ی امنیتی در رتبه‌ دوازدهم و ویندوز ۱۰ مایکروسافت که به تازگی معرفی شده، با ۵۳ باگ امنیتی پایین‌تر از دیگر نسخه‌های سیستم‌عامل ویندوز قرار دارد. باید توجه کرد که ویندوز ۱۰ پس از در دسترس قرار گرفتن نسخه‌ی بتای عمومی، در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۵ منتشر شد. 
 
با توجه به این که در این لیست، مقایسه‌ای بین نرم‌افزارهای کاربردی در سیستم‌عامل‌های مختلف صورت نگرفته و نسخه‌های مختلف ویندوز برخلاف سیستم‌عامل X و آی‌او‌اس اپل به طور جداگانه در این لیست قرار گرفته‌اند؛ احتمالا این آمار و ارقام بحث برانگیز خواهد بود. اما با وجود این که بسیاری از نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل ویندوز دارای حفره‌های امنیتی مشابهی هستند، بنابراین در نظر گرفتن این آسیب‌پذیری‌ها به عنوان یک دسته‌بندی، باعث شمارش یک حفره‌ی امنیتی به طور متوالی شده و منصفانه نخواهد بود. 
منبع:مشرق
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :