موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/38051 :کد

0

اولتیماتوم حزب مردم اروپابه ترکیه درباره عمل به تعهداتش

  شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ — ۱۶:۳۱
تعداد بازدید : ۳۳۲   
 تحلیل ایران -اولتیماتوم حزب مردم اروپابه ترکیه درباره عمل به تعهداتش

رئیس فراکسیون حزب محافظه کار مردم اروپا به ترکیه درباره عمل به تعهدات خود در قبال اروپا در بحران پناهندگان بر اساس توافق انجام شده اولتیماتوم داد.

رئیس فراکسیون حزب محافظه کار مردم اروپا به ترکیه درباره عمل به تعهدات خود در قبال اروپا در بحران پناهندگان بر اساس توافق انجام شده اولتیماتوم داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از نشریه "دی سایت"، در اتحادیه احزاب متحد مسیحی آلمان تردیدها به این مسئله که آیا ترکیه به وعده های خود در بحران پناهندگان پایبند است افزایش می یابد.

 

یکی از سیاستمداران مهم اروپایی در این راستا ترکیه را تهدید به پایان همکاری ها کرد.

 

"منفرد وبر"، معاون رئیس حزب سوسیال مسیحی و رئیس فراکسیون حزب محافظه کار مردم اروپا تهدید کرد که توافق با ترکیه به منظور غلبه بر بحران پناهندگان با این کاندیدای عضویت در اروپا را باید به هم زد اگر ترکیه با شدت بیشتری علیه قاچاق پناهندگان اقدام نکند.

 

وی که در گفتگو با روزنامه "زوددویچه سایتونگ" سخن می گفت تصریح کرد که اگر در هفته های آینده از طرف ترکیه اتفاقی نیافتد و شمار هجوم پناهندگان به اروپا به شکل واضحی کاهش نیابد اروپا باید توافق با ترکیه را مورد بازنگری قرار دهد.

 

اتحادیه اروپا و آنکارا در 29 نوامبر سال گذشته یک اقدام مشترک را برای کاهش هجوم پناهنگان به اروپا آغاز کردند.

 

بر این اساس ترکیه در مقابل سه میلیارد یورو کمک اروپا، شروع بخش جدیدی از مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا و همچنین وعده اروپا برای آزادی ویزا برای شهروندانش موظف شد که پناهندگان را دیگر در مسیر اروپا جهت دهی نکند.

 

این در حالی است که تردیدها در این باره که آیا ترکیه به تعهدات خود در این باره عمل می کند افزایش پیدا کرده است. البته شمار پناهندگانی که روزانه به یونان سفر می کنند کاهش پیدا کرده است.

 

با این حال منفرد وبر گفت که نتایج به دست آمده دلسرد کننده است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :