موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سینما و تئاتر

a/38085 :کد

0

انيميشن ايرانی در راه نيويورک

  شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ — ۱۹:۲۶
تعداد بازدید : ۶۹۳   
 تحلیل ایران -انيميشن ايرانی در راه نيويورک

پويانمايي کوتاه «استريپي» به کارگرداني بابک و بهنود نکويي، راهي جشنواره بين المللي فيلم کودک نيويورک شد.

پويانمايي کوتاه «استريپي» به کارگرداني بابک و بهنود نکويي، راهي جشنواره بين المللي فيلم کودک نيويورک شد.

 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار خبرگزاري صدا و سيما به نقل از روابط عمومي استوديو گنبدکبود ؛ جشنواره فيلم کودک نيويورک که از 26 فوريه تا 20 مارس 2016 در نيويورک برگزار مي شود، از انيميشن « استريپي» براي حضور در اين جشنواره دعوت کرده است.

بابک نکويي يکي از کارگردانان اين انيميشن در اين باره گفت: بعد از آنکه «استريپي» به نخستين مرحله از رقابت اسکار راه پيدا کرد، توجه بسياري از جشنواره ها به آن جلب شد. علاوه بر جشنواره هاي متعددي که براي ما فراخوان ارسال کرده اند، جشنواره فيلم کودک نيويورک از استريپي دعوت کرده است که در بخش رقابتي جشنواره حضور داشته باشد. 

جشنواره بين المللي فيلم کودک نيويورک که بزرگترين جشنواره فيلم کودک در آمريکاي شمالي محسوب مي شود در سال 1997 براي حمايت از توليد و پخش آثار با ارزش، خلاقانه و هوشمند براي گروه سني 3 تا 18 سال تاسيس شده است. در اين دوره از جشنواره 100 فيلم از 30 کشور دنيا با 15 زبان حضور دارد و حدود 30 هزار نفر براي تماشاي اين فيلم ها و شرکت در جشنواره ثبت نام کرده که داوران اين جشنواره دست کم يک بار برگزيده يا نامزد جايزه اسکار بوده اند. 

انيميشن ايراني «استريپي» بر اساس موسيقي کلاسيک « رقص مجار شماره5 » اثر يوهانس برامس (1897-1833) ساخته شده و درباره کارگر يک کارخانه بزرگ است که تصميم مي گيرد در کار ملال آور راه راه کردن بسته هاي کارخانه خلاقيتي ايجاد کند. فيلم فضاي تک رنگي دارد و از رنگ قرمز استفاده خلاقانه اي شده است.

 اين انيميشن در کنار  10 انيميشن ديگر از کشورهاي استراليا، فرانسه، ايرلند، آمريکا، روسيه، سوييس در برنامه « نمايش نمايش ها» در تعدادي از سينماهاي آمريکا اکران شده و جز 60 انيميشني است که در فهرست بلند اسکار 2016 پذيرفته شده است. 

اين فيلم بزودي در کشورهاي چين، ژاپن، کره، پرتغال، دانمارک، فنلاند، نروژ، سوئد، گرجستان، روسيه، آفريقاي جنوبي، مصر و ترکيه نيز اکران مي شود.

«استريپي» که در استوديو گنبد کبود، با تکنيک دو بعدي در 3 دقيقه و 35 ثانيه ساخته شده است ، تاکنون در بيش از 30 جشنواره معتبر چون انسي فرانسه، انيما موندي برزيل، ايماجيناريا ايتاليا، اکسپوتونز آرژانتين، کليک هلند و انيمست روماني شرکت کرده و موفقيت هايي بدست آورده است که از آن جمله ميتوان به عنوان بهترين متحرک سازي در جشن خانه سينماي ايران، منتخب CITIA در جشنواره انسي فرانسه به عنوان يک نمونه آموزشي براي کودکان فرانسوي و حضور در بخش پلي آف جشنواره انيموکته لهستان اشاره کرد. 

همچنين اين انيميشن ديپلم افتخار نهمين جشنواره بين المللي پويانمايي تهران و جايزه وزارت کار در جشنواره فيلم کوتاه تهران را نيز به دست آورده و به عنوان منتخب  بخش خاورميانه در جشنواره «راه سبز» لندن به نمايش درآمده است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :