موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/38100 :کد

0

کنگره مقابله با جریان‌های تکفیری برگزار شود

  شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ — ۲۰:۱۹
تعداد بازدید : ۳۲۸   
 تحلیل ایران -کنگره مقابله با جریان‌های تکفیری برگزار شود

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به لزوم برگزاری کنگره مقابله با جریان‌های تکفیری گفت: مبارزه‌های سیاسی و نظامی در جای خود مناسب است اما کفایت نمی‌کند بلکه باید از نظر علمی ریشه گروه‌های تکفیری زده شود

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به لزوم برگزاری کنگره مقابله با جریان‌های تکفیری گفت: مبارزه‌های سیاسی و نظامی در جای خود مناسب است اما کفایت نمی‌کند بلکه باید از نظر علمی ریشه گروه‌های تکفیری زده شود.


به گزارش تحلیل ایران، آیت الله مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با اکرم الکعبی دبیرکل حزب النجبا عراق که در مدرسه علمیه امام سجاد (ع) اظهار داشت: انتظار داریم که هرچه زودتر مردم عراق و سوریه بر دشمنان خود پیروز شوند که با توکل به خدا این اتفاق می‌افتد.

 

مرجع تقلید شیعیان افزود: مردم عراق باید متحد باشند و شیعه و سنی با وحدت با یکدیگر در برابر افراطیون ایستادگی کنند، نصر و پیروزی از آن ملت عراق است و در این زمینه نیازمند اهتمام بیشتری هستند.

 

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه ملت ایران همواره به فکر مردم عراق و سوریه است و هرکاری از دست ما ساخته باشد آمادگی داریم انجام دهیم گفت: به سهم خود از طریق کنگره تکفیری‌ها تلاش می‌کنیم تا علمای شیعه و سنی را در یک مجلس دور هم جمع کرده و به وحدت برسانیم و این موضوع را اثبات کنیم که شیعه ابتکار عمل را در مبارزه با تکفیری‌ها در دست دارد.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه داعشی‌ها مسلمان نیستند بلکه با اسلام بیگانه هستند و جوانان نباید فریب این گروه تکفیری را بخورند، عنوان کرد: مبارزه‌های سیاسی و نظامی در جای خود مناسب است اما کفایت نمی‌کند بلکه باید از نظر علمی ریشه گروه‌های تکفیری زده شود، سال گذشته کنگره مقابله با جریان‌های تکفیری در ایران و شهر قم برگزار شد که امسال حدود 20 روز دیگر این کنگره برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به لزوم برگزاری کنگره مقابله با جریان‌های تکفیری گفت: یکی از آثار و برکات برگزاری کنگره مقابله با گروه‌های تکفیری ریشه اصلی داعش را نشان می‌دهد، باید با وحدت و تلاش بیشتر برای مقابله با گروه‌های تکفیری آمادگی داشته باشیم که خداوند نیز وعده داده است که نصر وپیروزی برای مسلمانان است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :