موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/38115 :کد

0

ایمان مردم و رهبری مقتدر ۲ عامل اصلی پیروزی انقلاب بود

  شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ — ۲۲:۲۳
تعداد بازدید : ۳۳۰   
 تحلیل ایران -ایمان مردم و رهبری مقتدر ۲ عامل اصلی پیروزی انقلاب بود

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به اینکه ایمان مردم و رهبری مقتدر عامل پیروزی انقلاب اسلامی بود، حفظ و حراست از نظام و انقلاب وآرمان امام(ره) و خون شهداء وحمایت از ولی‌فقیه راوظیفه همه آحاد جامعه دانست

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به اینکه ایمان مردم و رهبری مقتدر عامل پیروزی انقلاب اسلامی بود، حفظ و حراست از نظام و انقلاب و آرمان امام(ره) و خون شهداء و حمایت از ولی‌فقیه را وظیفه همه آحاد جامعه دانست.


به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در پیامی به مراسم یوم‌الله 19 دی ماه ، اظهار داشت: امروز حفظ و حراست از نظام و انقلاب و آرمان امام (ره) و خون شهداء و حمایت از ولی فقیه بر همگان لازم است.

 

متن پیام این مرجع تقلید به شرح زیر است:

 

با عرض سلام و تهنیت به محضر آن مجمع محترم و با معنویت که در کنار تربت پاک شهیدان بنام شهداء 19 دی برگزار شده است.

 

انقلاب اسلامی ایران که به لطف خداوند متعال و با عنایت خاص حضرت بقیه الله (عج) و رهبری فقیه و فرزانه و سلاله پاک حضرت خاتم الانبیاء (ص)، امام خمینی (ره) و همت بلند مردم مسلمان ایران اسلامی به وقوع پیوست، دارای مقدمات و زحمات فراوانی بوده است، در این راه پر برکت و مقدس از آغاز نهضت اسلامی چند چیز نقش مهم و اصلی را ایفا نمودند که لازم به ذکر است، تا همچنان برای حفظ و نگهداری انقلاب عظیم ملت ایران از آن نگهداری کنیم.

 

اولین عنصر در نهضت، اصل و محوری ایمان بوده است که مردم ایران اسلامی از آغاز تاکنون آن را جزو عقیده دینی خود دانسته و بر این اساس همیشه با توکل به ذات اقدس حق و با شعارهای اسلامی مسیر خود را ادامه می‌دهند و با محوریت قرآن کریم و پیامبر (ص) ماندگار خواهد بود.

 

عامل دوم رهبری الهی حضرت امام (ره) بوده که سال‌های طولانی حصر و حبس و تبعید و از آنجا با تربیت نفوس توانست مردم را آماده کند و تلاش کنند که یک حکومت اسلامی تأسیس کند و از زیر بار استکبار و استبداد نجات دهد.

 

سومین عنصر تأثیرگذار، مردم تربیت شده از مکتب پیامبر و اهل بیت (ع) و هدایت شده امام راحل که در سالهای صولانی امام (ره) توانست آن‌ها را برای جهاد و مقابله با استکبار و استعمارگران آماده کند.

 

اوج این همراهی را می‌توان در قیام خونین 19 دی دید که مردم چگونه بعد از سال‌ها تربیت اسلامی از جانب رهبر الهی خود به صحنه آمدند و جواب حکومت ننگین پهلوی را دادند وقتی که رژیم شاهنشاهی پهلوی می‌خواست مطمئن شود که آیا تبعیدی که انجام داده و رهبر را از ملت جدا کرده، مردم از این فاصله زمانی و مکانی پیش آمده نسبت به رهبر، بی‌تفاوت بوده‌اند یا خیر؟ لذا آن مقاله ننگین را نوشتند ولی دیدند که ارتباط مردم با رهبر ارتباط معنوی است و عشق و علاقه در آحاد مردم موج می‌زند.

 

در این میان علماء و طلاب حوزه مقدسه و مردم قم حقیقتاً نقش اساسی داشته‌اند و این قیام 19 دی بود که حرکت انقلاب اسلامی را شدت داد و پیام خون این شهداء را به تمام ایران رسید و نتیجه آن پیروزی 22 بهمن 57 بوده است و امروز حفظ و حراست این نظام و انقلاب و آرمان امام و خون شهداء و حمایت از ولی فقیه بر همگان لازم است.

 

در پایان علو درجات را برای امام و شهداء مسئلت کرده و از درگاه خداوند توفیق همگان را خواهانم.

 

والسلام علیکم و رحمه الله

 

حسین نوری همدانی

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :