موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/38204 :کد

0

باید خود رابرای حملات تروریستی مشابه پاریس و بدتر آماده کنیم

  یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ — ۰۷:۰۸
تعداد بازدید : ۴۱۲   
 تحلیل ایران -باید خود رابرای حملات تروریستی مشابه پاریس و بدتر آماده کنیم

یک کارشناس برجسته غربی با تاکید بر اینکه آلمان تا به حال خوش شانی بوده که حملات تروریستی مشابه پاریس در آن اتفاق نیفتاده اعلام کرد که ما باید خود را برای حملات تروریستی مشابه پاریس آماده کنیم.

یک کارشناس برجسته غربی با تاکید بر اینکه آلمان تا به حال خوش شانی بوده که حملات تروریستی مشابه پاریس در آن اتفاق نیفتاده اعلام کرد که ما باید خود را برای حملات تروریستی مشابه پاریس و حتی بدتر از آن آماده کنیم.


به گزارش تحلیل ایران، دکتر "پیتر نویمن" از کارشناسان ترور و مسائل سیاسی و استاد مطالعات امنیت در کینگ کالج لندن و رئیس مرکز بین المللی مطالعات افراط گرایی (ICSR) که در زمینه مبارزه با ترور به سازمان ملل و حزب سوسیال مسیحی آلمان مشاوره می دهد در گفتگو با نشریه "فوکوس" درباره مسئله ای که بیش از همه ذهن وی را مشغول کرده است گفت: طبیعتا همواره مسئله مبارزانی که از اروپا به مناطق بحرانی در عراق و سوریه می روند مطرح بوده است. اینکه چگونه ما با تبلیغات تروریست افراطی در اینترنت مبارزه کنیم؟ چگونه می توانیم شرایطی را فراهم کنیم که انسان ها افراط گرا و تروریست نشوند و طبیعتا مسئله داعش و اینکه چگونه با آن ها در عراق و سوریه به بهترین شکل مبارزه کنیم مطرح است.


مسئله تروریسم احتمالا در 10 تا 20 سال آینده ما را درگیر خواهد کرد

وی در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که این مسئله (مبارزه با تروریسم) احتمالا 10 تا 20 سال ما را به خود مشغول خواهد کرد. آنچه که در سال های اخیر به وقوع پیوسته است هرگز تا به حال وجود نداشته است. شمار افرادی که به عراق و سوریه رفته اند به صورت بی سابقه بالا رفته است.


دکتر نویمن در ادامه به ابعاد گسترده تروریسم پرداخته و در بخش دیگری از این گفتگو تاکید کرد که من فکر می کنم ما باید خود را برای عملیات تروریستی مشابه پاریس و حتی بدتر از آن و همچنین برای حملات به اصطلاح گرگ های تنها همچنین در آلمان آماده کنیم.


نویمن در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که زمان فکر کردن به یک استراتژی ضد تروریستی در آلمان فرارسیده است؛ چنین استراتژِی تا به حال وجود نداشته است. ما نباید دیگر تنها درباره  اقدامات منحصر به فرد مانند ذخیره داده ها بحث کنیم بلکه باید همه چیز را مورد بازنگری قرار دهیم. اینکه در کجا شکاف هایی وجود دارد و کجا ما می توانیم اقدامات بیشتری انجام دهیم و چگونه همه چیز به هم بستگی دارد؟


آلمان تا به حال خوش شانس بوده که حملات مشابه پاریس در آن اتفاق نیفتاده است

این کارشناس برجسته امنیتی درباره اینکه آلمان تا چه اندازه برای تهدیدات ترور روزافزون آمادگی دارد گفت: آلمان در گذشته همواره در این راستا خوش شانس بوده است.

وی در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد: این مسئله واضح است که ما نمی توانیم 24 ساعته بر همه عناصر خطر نظارت کنیم. ما باید همیشه این تصمیم را بگیریم که چه کسی خطرناک ترین است.


نویمن در ادامه درباره نحوه مبارزه با تروریسم گفت: پاسخ همواره این است که ما باید انسان های بیشتری را استخدام کنیم و این پاسخ بعضا درست است. اما نیمه دوم پاسخ این است که ما باید شرایطی ا فراهم کنیم که چنین حوادثی اتفاق نیافتد. سازمان های امنیتی و پلیس آتش نشان هستند. اگر جایی آتش بگیرد این نهادها اهمیت دارند. اما ما باید همچنین فکری کنیم که چه چیزی می توانیم انجام دهیم که اصلا چنین آتش سوزی اتفاق نیفتد.


وی در ادامه مجددا با تاکید بر اینکه آلمان تا به حال خوش شانس بوده است که حملات تروریستی مشابه پاریس در آن اتفاق نیفتاده است در ادامه گفت: در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی مبارزه با ترور تازه زمانی در اولویت قرار می گیرد که اتفاقی رخ می دهد.


این کارشاس امنیتی در ادامه درباره هشدارهای ترور فراوانی که بعد از حملات تروریستی پاریس در اروپا رخ داده است گفت: ما باید به این هشدارها عادت کنیم. این تهدید وجود دارد و واقع بینانه است، اما نباید بگذاریم که این تهدید زندگی ما را خراب کند.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :