موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/38223 :کد

0

شکایت رسایی به شورای نگهبان

  یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ — ۰۸:۱۶
تعداد بازدید : ۷۳۵   
 تحلیل ایران -شکایت رسایی به شورای نگهبان

حمید رسایی متن شکایت خود به هیأت نظارت شورای نگهبان را در اینستاگرام منتشر کرد.

 

حمید رسایی متن شکایت خود به هیأت نظارت شورای نگهبان را در اینستاگرام منتشر کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ،حمید رسایی متن شکایت خود به هیأت نظارت شورای نگهبان را در اینستاگرام منتشر کرد.

عکس/ شکایت رسایی به شورای نگهبان

بعد از اینکه حمید رسایی، نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس که از جمله منتقدین صریح نسبت به سیاست های اقتصادی و سیاست خارجی #حسن_روحانی است، توسط هیأت اجرایی دولت در فرمانداری تهران رد صلاحیت شد و فرماندار تهران و رئیس هیأت اجرایی بر خلاف صراحت قانون انتخابات و مصوبه #مجمع_تشخیص مصلحت نظام، هیچ دلیلی برای این رد صلاحیت ذکر نکردند، وی امروز شکایت خود نسبت به این رأی غیرقانونی دولت را به شورای نگهبان تحویل داد.

مطابق قانون شورای نگهبان به عنوان ناظر تصمیم گیرنده نهایی تعیین صلاحیت هاست. در نامه رسایی به شورای نگهبان آمده است: «هیات اجرایی #فرمانداری تهران، اینجانب را مستند به بند 5 ماده 28 #رد_صلاحیت کرده است. مطابق قانون مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام مورخ 22/8/78 هیات های اجرایی موظفند بر اساس دلایل و مدارک معتبر که توسط مراکز مسئول قانونی (استعلام از مراکز چهارگانه) که به مراجع اجرایی و نظارتی ارسال شده، به بررسی صلاحیت ها بپردازند و اگر صلاحیت کاندیدایی را رد کردند، با ذکر مواد قانونی، باید دلایل مربوطه را به داوطلب ابلاغ کنند. متاسفانه علیرغم مراجعه مکرر اینجانب در تاریخ های 16، 17، 18 و 19 دی ماه، هیات اجرایی فرمانداری تهران حاضر به ابلاغ دلایل #ردصلاحیت اینجانب به بنده نشدند!

بر اساس اظهارات صریح فرماندار تهران و معاون وی (رئیس ستاد انتخابات تهران) پاسخ استعلام از مراکز چهارگانه درباره اینجانب مثبت بوده است. همچنین صراحتا عنوان می کردند که نکته ای در پرونده شما وجود ندارد تا آن را به شما ابلاغ کنیم! بلکه فقط اعضای هیات اجرایی تصمیم گرفتند تا رای به صلاحیت ندهند! اصرار آقایان این بود که اگر شما به شورای نگهبان اعتراض کنید، آنها حتما صلاحیت شما را تایید خواهند کرد! پاسخ بنده این بود که به چه چیزی اعتراض کنم وقتی نمی دانم دلیل ردصلاحیتم از نظر هیات اجرایی چه بوده تا به آن اعتراض کنم.

علاوه بر این، از هفت شرط قانونی، بنده مستندا به برخوردار نبودن از بند 5 ماده 28 (عدم سوءشهرت) از طرف هیات اجرایی دولت ردصلاحیت شده ام و معنی آن این است که پس از نظر این هیات اینجانب واجد شش شرط دیگر از جمله واجد بند 1 (التزام عملی به اسلام و نظام جمهوری اسلامی) بوده ام. سئوال این است که چطور کسی که به احکام و آداب اسلام التزام عملی دارد و آن را رعایت می کند، سوء شهرت داشته است؟ متاسفانه احتمالا به دلیل مواضع سیاسی اینجانب، #هیأت_اجرایی فرمانداری مامور به این اقدام بوده و اختیاری از خود نداشته است.»
منبع : مشرق

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :