a/38277 :کد

0

اصناف خواستار واگذاری اختیارات هستند

  یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۳
تعداد بازدید : ۳۰۰   
 تحلیل ایران -اصناف خواستار واگذاری اختیارات هستند

رئیس اتحادیه املاک گفت: سال‌های سال است که ما می‌شنویم دولت قرار است اختیارات حیطه اصناف را به این بخش واگذار کند اما تاکنون علی‌رغم گام‌هایی که برداشته شده این امر شکل نگرفته است.

رئیس اتحادیه املاک گفت: سال‌های سال است که ما می‌شنویم دولت قرار است اختیارات حیطه اصناف را به این بخش واگذار کند اما تاکنون علی‌رغم گام‌هایی که برداشته شده این امر شکل نگرفته است.
 
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، حسام عقبایی رئیس اتحادیه املاک در اجلاس سراسری اصناف تهران اظهار داشت: در واقع ما خواستار ضرورت اصلاح نظام صنفی، تقویت جایگاه اصناف، حذف سازمان‌های غیرضرور در شبکه‌های نظام صنفی در دو حوزه کسب و کار و آیین‌نامه‌های نظام صنفی هستیم.
 
وی افزود: در برنامه ششم توسعه اتحادیه‌ها گرد هم آمدند و رویکردها، مطالبات و دغدغه‌هایی که در خصوص برنامه‌های ششم داشتند را به وزارت صنعت و معدن و دولت اعلام کردند اما ما همواره تقاضای ارتقای جایگاه اتاق اصناف ایران را در سطح ملی داریم اما هنوز می‌بینیم در مراجع تصمیم‌گیری بین اتاق تعاون اتاق بازرگانی و اتاق اصناف تبعیضاتی وجود دارد به طوری که اکنون جایگاه اتاق بازرگانی بالاتر از اتاق اصناف است اما اگر نقش اصناف را در تصمیم‌گیری‌ها موثر بدانند خود اصناف نیز می‌تواند بیساری از مطالبات خود را حل و فصل کنند.
 
عقبایی در ادامه در خصوص واگذاری اختیارات به بخش اصناف گفت: در واقع سال‌ها است که ما می‌شنویم که دولت قرار است در حیطه اصناف اختیاراتی از حوزه مالیات‌ها و بازرسی‌ها راه به بخش اصناف واگذار کند و اتحادیه‌ها، در خصوص چابک‌سازی و کوچک‌سازی گام‌هایی برداشته‌‍اند که ما قبول داریم اشکالاتی در سطح مدیریت وجود دارد اما همواره خواهان واگذاری اختیارات به بخش اصناف هستیم که ما تقاضا داریم این موضوع پیگیری شود.
 
رئیس اتحادیه املاک با اشاره به دستفروش‌ها تصریح کرد: بحث دستفروش‌ها و اینگونه مسائل به عنوان تهدیدات اصلی اصناف حل و فصل نشده و در آیین‌نامه ماده 16 کسب و کار راهکار خاصی داده نشده اما ما همواره خواهان اصلاح قانون نظام صنفی هستیم و امیدواریم اختلالاتی که در شبکه مدیریت اتحادیه‌ها و اصلاحاتی که در بخش حقوقی شکل گرفته در سال 95 عملیاتی شود.
 
برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی تحلیل ایران اینجا کلیک کنید.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :