موضوعات ‌مرتبط: سیاسی تحلیلی

a/383 :کد

از اسلام هراسی تا اسلام ستیزی

ناصر محمدي

  شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ — ۱۷:۴۹
تعداد بازدید : ۷۲۲   

موج جدید اسلام ستیزی پس از حادثه 11 سپتامبر با وقوع انجام عملیات تروریستی در دفتر مجله شارلی ابدو در پاریس کلید خورد. انجام عملیات تروریستی  در دفتر مجله فرانسوی شارلی ابدو  و گروگانگیری در سوپر مارکتی در شهر پاریس که در مجموع منجر به کشته شدن 13 نفر گردید و به دنبال آن انجام راهپیمایی وحدت در پاریس که سران  و مقامات 42 کشور جهان در آن حضور داشتند، مصادیق بارز اسلام ستیزی  است که هر از چند گاهی  برای مقابله با دین اسلام توسط عوامل صهیونیستی و حامیان آن در جهان به وقوع می پیوندد.

اگرچه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به این مراسم از سوی مقامات فرانسوی دعوت نشده بود ولی وی به نوعی حضور خود را در این مراسم تحمیل کرده بود، فردی که خود طراح این عملیات تروریستی بود و متعاقب آن چاپ مجدد نشریه شارلی ابدو  در تیراژ 3 میلیون نسخه که در صفحات اول آن اهانت به مقدسات اسلامی شده بود که این امر مجددا نوعی از موج اعتراض در جهان اسلام را برانگیخت و این امری است که آنها خواهان آن هستند.

با گذشت بیش از یک هفته از این حادثه تروریستی  زوایای آن روز بروز آشکارتر می شود به گونه ای که می توان دستهای پنهان رژیم صهیونیستی را در آن می توان دید ، حتی ادوارد اسنودن افشاگر امریکایی  رژیم صهیونیستی را عامل این حادثه می داند . تعدادی  ازتحلیلگران نیز عقیده دارند که هدف از انجام این عملیات اطمینان دادن به صهیونیستهایی است که قصد خروج از سرزمین اشغالی فلسطین را دارند.

البته باید ریشه یابی شود که در پشت این حادثه چه کسانی سود می برند؟این حادثه سناریوی است که در آینده مشخص خواهد شد که اهداف پنهان آن چیست؟ البته با کمی تامل تردید هایی در هویت عاملان این حادثه به چشم می خورد و به نوعی به اثبات می رساند که ریشه آن در دست رژیم صهیونیستی است. از سوی دیگر شواهدی وجود دارد که جریانهای ضد صهیونیستی در فرانسه که به ادعای خود مهد تمدن و دموکراسی می باشد محو می شودکه مثال بارز آن برخورد باروژه گارودی نویسنده مشهور و ضد صهیونیست این کشور و دیو دونه بازیگر مشهور تئاتر که چگونه با آن بر خورد شد و او را متهم به حمایت از تروریسم کردند.

لازم به یاد آوری است اشاره شود ظرفیتهای ضد صهیونیستی زیادی در کشورفرانسه وجود دارد. از سویی در4 سال گذشته و همزمان با بروز بحران درسوریه گروهک تروریستی داعش با نامهای مختلف تحت پوشش جبهه النصره و.... شکل گرفت و با حمایت کشور های غربی واز جمله خود این فرانسه نشست هایی با حضور معارضین و این گروهک ها ی تروریستی در فرانسه بر گزار شد حال می بایستی از مسئولین کشورفرانسه پرسید چگونه است که این گروهک های تروریستی تا دیروز مورد حمایت فرانسه بودند حال دست به انجام عملیات تروریستی زده اند. به اصطلاح ما ایرانیها خود کرده را تدبیر نیست.


 

 

                               

  ناصر محمدي
  پژوهشگر علوم سیاسی
  آدرس ایمیل : nasser.t747@gmail.com
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :