موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/38319 :کد

0

تکذیب ادعای لغو روادید ترکیه با ایران

  یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ — ۱۵:۵۳
تعداد بازدید : ۳۳۳   
 تحلیل ایران -تکذیب ادعای لغو روادید ترکیه با ایران

وزارت امور خارجه ترکیه ادعای برخی رسانه‌های این کشور مبنی بر این که آنکارا قصد دارد قانون لغو روادید با ۸۹ کشور از جمله ایران را تغییر دهد تکذیب کرد.

وزارت امور خارجه ترکیه ادعای برخی رسانه‌های این کشور مبنی بر این که آنکارا قصد دارد قانون لغو روادید با 89 کشور از جمله ایران را تغییر دهد تکذیب کرد.


به گزارش تحلیل ایران، وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای در پایگاه اینترنتی رسمی خود اعلام کرد:‌ اخبار رسانه‌ها مبنی بر این که ترکیه قصد دارد از ابتدای ماه ژوئن شرایط جدید برای 89 کشور در زمینه صدور روادید تعیین کند کاملا بی اساس و غلط است.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: همچنین مذاکرات با اتحادیه اروپا برای اعمال معافیت شینگن برای شهروندان ترکیه ادامه دارد.

 

خبرگزاری آناتولی ترکیه در گزارشی مدعی شد، ترکیه در راستای توافق با اتحادیه اروپا مبنی بر دریافت روادید برای ورود به منطقه شینگن از 95 کشور شامل ایران از سال آینده ویزا دریافت خواهد کرد.

 

وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه خود تاکید کرد:‌ بنابراین، در این مرحله برخی اخبار درباره‌ی طرح آنکارا برای معرفی شرایط جدید دریافت روادید، مبنی براین که 89 کشور دنیا برای ورود به ترکیه نیاز به ویزای اتحادیه اروپا ( شینگن)‌ دارند، بر مبنای واقعیت نیست.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: اجرای کامل سیاست در زمینه روادید با اتحادیه اروپا، مساله ای است که این کشور پس از پیوستن کامل به اتحادیه اروپا باید اجرا کند.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :