موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/38339 :کد

0

تمهیدات هیات رییسه مجلس برای بررسی هرچه سریع‌تربودجه وبرنامه

  یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ — ۱۷:۴۳
تعداد بازدید : ۲۸۴   
 تحلیل ایران -تمهیدات هیات رییسه مجلس برای بررسی هرچه سریع‌تربودجه وبرنامه

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از تمهیدات هیات رییسه مجلس برای تسریع در رسیدگی به لوایح بودجه ۹۵ و برنامه ششم خبر داد.

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از تمهیدات هیات رییسه مجلس برای تسریع در رسیدگی به لوایح بودجه 95 و برنامه ششم خبر داد.

 

مهرداد بذرپاش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به جلسه عصر امروز یکشنبه هیات رییسه مجلس اظهار کرد: در این جلسه چگونگی بررسی بودجه سالانه و برنامه ششم که قرار است از سوی دولت ارائه شود و زمان‌بندی آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

وی افزود: قرار شد به محض ارائه لوایح بودجه و برنامه این لوایح در اختیار کمیسیون‌های تخصصی و نمایندگان قرار بگیرد که 15 روز برای ارائه پیشنهاداتشان فرصت دارند و بعد از آن کمیسیون تلفیق تشکیل خواهد شد که اکثریت اعضای آن انتخاب شده و نهایتا بودجه برای بررسی به صحن علنی مجلس خواهد آمد.

 

بذرپاش اضافه کرد: قاعدتا بودجه باید 15 آذر تقدیم مجلس می شد و برنامه ششم نیز پیش از آن در مجلس مورد بررسی و تصویب قرار می گرفت تا بودجه را مبتنی بر برنامه بررسی کنیم و حالا قدری کار دشوارتر است زیرا باید از ابتدای سال 95 بودجه و برنامه هر دو اجرایی شوند.

 

این عضو هیات رییسه مجلس در پایان گفت که لایحه دائمی شدن برخی احکام برنامه‌های توسعه نیز از اواسط هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :